Джуліані і “випробування для Зеленського”

105

За останні кілька тижнів адвокат американського президента Дональда Трампа Рудольф Джуліані кілька разів спілкувався телефоном і особисто зустрічався в Мадриді з помічником президента України Володимира Зеленського, повідомляє New York Times.

“Джуліані закликав прискорити проведення розслідувань щодо двох питань, важливих для Дональда Трампа”, – пише видання.

Перше стосується того, чи намагалися українські посадовці нашкодити передвиборчій кампанії Трампа у 2016 році.

Друге – чи існував недоречний зв’язок між дипломатичними зусиллями колишнього віцепрезидента Джо Байдена в Україні та роллю його сина в місцевій газовидобувній компанії, пояснює видання.

Джуліані заявив, що проводив зустрічі з українським посадовцем як приватна особа, а не як представник Трампа.

Раніше в Демократичній партії засудили попередні спроби Джуліані чинити тиск на українців і закликали не співпрацювати з ним у цих питаннях, пише NYT.

“Суперечливі вказівки від двох партій у США демонструють складні розрахунки, які постають перед Володимиром Зеленським”, – пише видання, називаючи ситуацію у Вашингтоні “випробуванням для Зеленського та його уряду”.

“Стосунки зі Сполученими Штатами надзвичайно важливі до України”, – зазначає видання, нагадуючи про військову допомогу Україні з боку США.

Дії адвоката Трампа розгнівали дипломатів обох країн, які звинуватили Джуліані в тому, що він ускладнює намагання організувати візит Зеленського до Білого дому і створює думку, що така зустріч залежить від того, чи підтримає українська влада проведення цих розслідувань, пише видання.

Джуліані в інтерв’ю сказав, що на зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком закликав “просто розслідувати” ці справи. Сам Єрмак заявив, що вони обговорювали і розслідування, і можливу зустріч двох президентів, але не говорили про зв’язок між цими темами.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...