Вчені представлять найбільш правдоподібне пояснення лохнеського чудовиська

108

Як пишуть BBC та ряд інших ЗМІ з посиланням на Otago Daily Times, міжнародна група дослідників зібрала з метою аналізу 250 проб води, узятих з різних ділянок шотландського озера і на різній глибині, інформує Ukr.Media.

Професор новозеландського Університету Отаго Ніл Джемелл (Neil Gemmell) каже, що всі тварини, що живуть в озері, залишають у воді фрагменти ДНК: це може бути луска, частинки шкіри, пір’я або сеча. Отримані зразки секвенували: 500 мільйонів послідовностей, які утворилися, зараз перевіряють на предмет відповідності зразками з бази даних істот, які відомі науці.

Підсумки вчені мають намір оголосити 5 вересня на прес-конференції в Лох-Несському виставковому центрі поблизу однойменного озера. Otago Daily Times повідомляє, що раніше розглядалися кілька версій, які можуть пояснити дивне явище. «Наше дослідження в принципі виключає більшість гіпотез, але одна з них залишається правдоподібною», — заявив Ніл Джемелл.

Варто сказати, що науковий світ скептично ставиться до тези про можливість існування в озері великих і невідомих науці істот. Велика частина прихильників Нессі (так іноді називають гіпотетичного монстра) вважає, що мова йде про реліктового плезіозавра. Проте за весь час спостережень не вдалося знайти і задокументувати нічого, що можна було б всерйоз розглядати як підтвердження цієї гіпотези. Зокрема, не були виявлені трупи цих істот.

Плезіозаври — загін викопних плазунів, які жили приблизно 199,6-65,5 мільйона років тому. Деякі представники загону досягали розміру 20 метрів. Істоти мали чотири кінцівки перетворені на ласти, і бочкоподібне тіло. Одні мали довгі шиї і маленькі голови, в той час як інші — короткі шиї і величезні голови.

Фахівці раніше також відзначали, що плезіозаври жили в теплих тропічних морях: можливість їх проживання в холодних водах Лох-Несса малоймовірна. Серед інших версій, які можуть пояснити існування феномена Нессі, — видри, риби і визрівші колоди.

Раніше, нагадаємо, Стів Фельтхем, що займається протягом десятиліть таємницею шотландського озера, заявив, що лохнеське чудовисько, швидше за все, лише гігантський сом. Він, утім, зазначив, що отримані висновки неостаточні.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...