NASA розслідує перший випадок скоєння злочину в космосі

115

NASA розслідує заяву про те, що астронавтка Енн Макклейн отримала доступ з Міжнародної космічної станції до банківського рахунку своєї колишньої партнерки.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Колишня партнерка астронавтки Саммер Ворден подала скаргу до Федеральної торгової комісії США. Сама Макклейн підтверджує, що заходила до облікового запису з МКС, але заперечує будь-які правопорушення.

Через адвоката космонавтка розповіла журналістам, що вона лише пересвідчилась у тому, що фінанси родини були в порядку: вистачало грошей для оплати рахунків і догляду за сином Саммер Ворден, якого вони до розлучення виховували разом.

Енн Макклейн і Саммер Ворден, офіцер розвідки ВПС, одружилися 2014 року, а в 2018-му Ворден подала на розлучення.

Макклейн закінчила престижну військову академію у Вест-Пойнті, брала участь у бойових діях в Іраку і має бойові вильоти тривалістю понад 800 годин. Пройшла спеціальну підготовку як пілот-випробувач, 2013 року її обрали для роботи в NASA.

Вона провела шість місяців на борту МКС і мала брати участь у першій в історії жіночій космічній місії. Але в останню хвилину політ скасували через відсутність необхідного скафандра.

Згідно з юридичними домовленостями, узгодженими п’ятьма державами, що володіють космічною станцією – США, Росією, Європою, Японією і Канадою, люди і майно в космосі є частиною національного законодавства. При цьому Європу вважають єдиною державою в рамках космічного права.

Будь-яка європейська держава може поширити дію своїх національних законів і норм на європейське обладнання та персонал у космосі.

Космічне право також містить положення про екстрадицію на Землю, якщо одна країна захоче притягнути до відповідальності громадянина іншої країни за провину в космосі.

Водночас у NASA журналістам повідомили, що їм невідомо про будь-які злочини, вчинені на космічній станції.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...