Археологи знайшли цікаві й різноманітні артефакти різних історичних періодів

196

Розкопки проводилися в серпні поточного року

Про це повідомила керівник експедиції, кандидат історичних наук, доцент інституту історії, етнології та правознавства зазначеного університету Олена Черненко.

Під час дослідження городища Свердловське-1 поблизу с. Деснянське Коропського р-ну Чернігівщини археологічна експедиція Національного університету “Чернігівський колегіум ім. Т.Г. Шевченка знайшли цікаві й різноманітні речі різних періодів історії Подесення – від бронзової доби до часів утворення Давньої Русі.

“У результаті робіт вдалось отримати винятково цікаві та різноманітні матеріали, які ілюструють різні періоди історії Подесення – від доби бронзи до часів утворення Давньої Русі. Серед знахідок вирізняються бронзовий ланцюжок та підвіска-лунниця з виїмчастою емаллю ІІІ-ІV ст. н.е., а також комплекс соціально пристижних речей (прикраси, предмети озброєння), які входили до складу інвентарю житлової споруди роменської археологічної культури (кінець І – початок ІІ тис. н.е.). Фінальному періоду існування житла відповідає знахідка арабської монети-дирхема 899 р. карбування”, – повідомила Черненко.

Археолог зазначила, що споруда, яка досліджувалась, демонструє дуже важливий період в історії регіону Чернігово-Сіверщини – час його включення до адміністративної системи давньоруської держави.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...