ОПОРА заявила про відсутність переконливих підстав на розпуск ЦВК

93

Громадянська мережа ОПОРА заявила про відсутність переконливих підстав для застосування президентом та парламентом статті 31-1 закону “Про Центральну виборчу комісію”, яка передбачає можливість дострокового припинення повноважень усього складу ЦВК.

Про це повідомляє УНІАН.

Організація закликає депутатські фракції та групи забезпечити прозорий та інклюзивний процес подання президенту пропозицій щодо кандидатур на посади ЦВК, а також гарантувати врахування пропозицій усіх без винятку фракцій та груп у новому складі Центрвиборчкому на засадах абсолютної або пропорційної рівності.

В ОПОРІ зазначають, що такий підхід відповідає загальновизнаним демократичним стандартам формування складу вищих органів адміністрування виборів і повинен забезпечити професійну збалансованість Комісії, а також довіру до її майбутньої діяльності.

Представники організації також просять президента та Верховну Раду публічно взяти на себе зобов’язання щодо вдосконалення законодавства про ЦВК, в тому числі в частині призначення та припинення повноважень.

“Необхідно скасувати положення Закону про можливість дострокового припинення повноважень усього складу ЦВК, забезпечити належну деталізацію консультацій між президентом України та парламентом щодо кандидатур на посади членів ЦВК, гарантувати на законодавчому рівні врахування пропозицій усіх депутатських фракцій та груп. Також важливо врегулювати особливості припинення повноважень членів ЦВК у разі завершення терміну їхніх повноважень”, – йдеться в заяві.

На думку експертів ОПОРИ, у разі подальшої бездіяльності парламенту та президента щодо удосконалення законодавства про ЦВК, країну із великою ймовірністю чекатимуть нові політичні відставки її членів.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...