Україна подала клопотання про відвід судді Апеляційного суду Амстердама

85

З 2015 року Міністерство юстиції України здійснює представництво інтересів держави України у справі стосовно повернення музейної колекції “Крим. Золотий острів у Чорному морі” на територію України.

Про це повідомили у пресслужбі Мін’юсту.

У провадженні Апеляційного суду Амстердама перебуває апеляційна скарга Центрального музею Тавриди, Бахчисарайського історико-культурного заповідника, Керченського історико-культурного заповідника та Національного заповідника “Херсонес Таврійський”  на рішення Окружного суду Амстердаму від 14 грудня 2016 року, яким було задоволено вимоги держави Україна про повернення музейних об’єктів на територію України. 

“Міністерству юстиції стало відомо про існування обставин, що можуть свідчити про упередженість головуючого судді, який розглядає справу, що викликає сумнів у його об’єктивності у розгляді цієї справи”, – зазначили у Мін’юсті.

Так, головуючий суддя Апеляційного суду Амстердама протягом декількох років здійснював представництво інтересів російської компанії “Промнефтьстрой” у справі проти ВАТ “НК “ЮКОС”, а тому фактично захищав інтереси Російської Федерації як основного інтересанта у вирішенні справи на користь “Промнефтьстрой”. Крім того представництво інтересів “Промнефтьстрой” він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв.

За результатами розгляду цієї справи голландський суд відмовив у визнанні та зверненні до виконання на території Королівства Нідерландів рішення Московського арбітражного суду 2006 року про визнання ВАТ “НК “ЮКОС” банкрутом та продаж акцій голландської структури ВАТ “НК “ЮКОС” (“Yukos Finance B.V.”) компанії “Промнефтьстрой”.

Голландський суд визнав, що банкрутство ВАТ “НК “ЮКОС” було сфабриковано російською владою в порушення фундаментальних принципів права.

6 вересня 2019 року Україна звернулася до судді з клопотанням про самовідвід, водночас просила відреагувати на це клопотання до 11 вересня 2019 року.

12 вересня 2019-го секретар суду повідомив державу Україну, що головуючий суддя не вбачає підстав для самовідводу. 13 вересня Україна подала клопотання про відвід судді до Апеляційного суду Амстердама.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...