На ставці Гітлера “Вервольф”, що біля Вінниці, виявлено підземну чотириповерхову будівлю

145

На ставці Гітлера “Вервольф”, що в селі Стрижавка поблизу Вінниці, дослідники виявили підземну чотириповерхову будівлю.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Вінницького обласного краєзнавчого музею на Facebook.

Всередині будівлі, на першому та другому поверхах від поверхні виявили сліди газів аргону та радону.

Дослідження здійснювались у два етапи – з 2018 року. Виконавцем виступив Інститут прикладних проблем екології, геофізики і геохімії з міста Київ на чолі з професором Миколою Якимчуком.

Внаслідок І етапу робіт вчені підтвердили наявність на території “Вервольфу” підземних споруд, заповнених повітрям та рідиною. А дослідження ІІ етапу (у 2019 році) дали можливість виявити і оконтурити “рукотворний об’єкт”, як його визначили науковці.

Йдеться про будівлю в чотири поверхи з бетонними перекриттями та тунелем на глибині 9,96 – 11,75 метра. Висота кожного поверху – 1,8 метра. Так, перший поверх споруджений на глибині 3,01-4,82 метра, другий – 5,22-7,01 метра, третій – 7,55-9,36 метра, четвертий 9,94 – 11,76 метра.

При цьому, на першому і другому рівнях від поверхні фіксуються сигнали газів аргону і радону (останній радіоактивний і може бути небезпечний для здоров’я людей, але водночас, може входити до складу окремих мінеральних вод). Натомість, визначення вмісту третього і четвертого поверхів потребує додаткових досліджень.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...