“Гриб-зомбі” та бегемоти-дітовбивці – в об’єктивах фотографів

217

Це доволі моторошно… і водночас надзвичайно красиво.

На спині цього жука – не якісь химерні антени, а плодове тіло “зомбі-гриба”, який оселився на комасі.

Цей захопливий кадр Френка Дешандола, який він зробив у Перу – один з фіналістів цьогорічного конкурсу “Найкращий фотограф дикої природи” (Wildlife Photographer of the Year) у категорії “Рослини та гриби”.

“Спочатку мені було цікаво, що ж це за дивна річ, – розповів він BBC News. – Тоді я підійшов ближче і був вражений цим видовищем та досконалою симетрією гриба”.

Френк бачив жуків-паразитів і раніше, але у такій фотогенічній позі – вперше.

Паразитизм, коли один організм живе виключно за рахунок експлуатації іншого – одне з великих див еволюції. А іноді воно може бути ще й напрочуд витонченим.

У цьому випадку гриб проростає всередину бідного довгоносика і завдяки хімічним реакціям отримує над істотою повний контроль, змушуючи її підніматися на потрібну грибу висоту. І коли комаха її досягне – то загине. Придивіться до фото уважніше – і ви побачити, що життя вже пішло з її очей.

Тим часом, живлячись нутрощами довгоносика, гриб почне відрощувати свої вишукані плодові тіла. Капсули вгорі з часом лопнуть і вивільнять незліченну кількість крихітних спор, які заразять чергову здобич.

“Ідеальна симетрія змусила мене сфотографувати жука спереду, щоб закарбувати увесь гриб і голову жука разом”, – каже Френк.

На цьогорічний 55-й конкурс WPY, який є одним з найпрестижніших подібних заходів у світі, подали майже 50 тис. заявок.

Пропонуємо вам переглянути інші роботи, які отримали високу оцінку журі конкурсу.

Але попереджаємо – природа може бути жорстокою.

Переможців цьогорічного конкурсу оголосять 15 жовтня у Лондоні, після чого найкращі роботи можна буде побачити на виставці у Музеї природознавства.

Presentational grey line

“Як кішка з собакою”, Пітер Гейґарт, Велика Британія

Wild dogs

Африканські дикі собаки відомі як дуже гарні мисливці. Однак не цього разу. Цьому самотньому гепарду щойно вдалося врятувати своє життям. Фото зроблено в південноафриканському заповіднику.

Presentational grey line

“Коло життя”, Алекс Мастард, Велика Британія

Shoal of fish

Косяк каталуф у Червоному морі. Їхнє кружляння – це своєрідний шлюбний танець перед спарюванням. Крім того, воно відлякує хижаків.

Presentational grey line

“Пощастило”, Джейсон Бентл, Канада

Racoon

Самка єнота визирає через дірку в лобовому склі “Форда” 1970 року на покинутій фермі в Канаді. Вона обрала старий автомобіль як безпечне місце, щоб виростити потомство: отвір занадто малий, щоб туди могли залізти хижі койоти.

Presentational grey line

“Зворушлива довіра”, Томас Пещак, Німеччина/ПАР

Whale

Допитливий молодий сірий кит зацікавився рукою, опущеною з туристичного човна в Лагуні Сан-Ігнасіо, Мексика. Самки китів та їхні малюки у цій лагуні охоче йдуть на контакт з людьми.

Presentational grey line

“Сітка для волосся”, Мінгуй Юань, Китай

Cage

Ця складна структура – кокон для лялечки молі. Гусінь плете її для захисту лялечки від хижаків під час її грандіозної трансформації у дорослу міль.

Presentational grey line

“Пляжне сміття” Томас Вейр, США

Turtle

Засмічення океанів має наслідки. Цю атлантичну ридлею задушило риболовецьке спорядження, що зачепилося за викинутий на берег пляжний стілець. Фото зроблено в Алабамі.

Presentational grey line

“Останній подих” Адріан Гірші, Швейцарія

Hippo

На новонародженого бегемотика напав дорослий самець на мілині озера Каріба, Зімбабве. Така поведінка зустрічається рідко, але може трапитися, якщо є конкуренція за територію або ж самець хоче продемонструвати своє домінування.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...