У Словаччині пройшла хода за заборону абортів

66

Десятки тисяч людей вимагали повної заборони абортів у переважно католицькій центральноєвропейській країні.

Про це повідомляє Reuters.

Закони про аборти в Словаччині досить ліберальні порівняно з такими країнами, як Польща чи Мальта, які мають одні з найсуворіших законів у ЄС і часто дозволяють застосовувати аборт лише у таких випадках, як зґвалтування.

У Словаччині аборти на вимогу є законними до 12 тижнів вагітності, тоді як аборти за станом здоров’я дозволені до 24 тижнів.

Консервативні та ультраправі законодавці хочуть дозволити їх лише до 6-8 тижнів вагітності або заборонити взагалі, і парламент цього місяця розпочинає обговорення законопроєктів щодо обмеження права на аборти.

Незрозуміло, чи стануть пропозиції законами, оскільки правляча партія SMER-SD (“НАПРЯМОК – соціальна демократія”) – ліва, соціально-консервативна партія – і молодший урядовий партнер, правоконсервативна Словацька національна партія (SNS) не сказали, чи підтримають якийсь із цих проєктів.

Аборти торік впали в країні з 5,4 млн мешканців до 6 тисяч з майже 11 тисяч десятиліття тому. Опитування агентства Focus цього місяця виявило, що 55,5% людей не погоджуються з обмеженням абортів, тоді як 34,6% підтримали цей крок.

Протестувальники з табличками, які говорять про те, що “Людина є людиною незалежно від розміру” та “Хто вбиває ненароджену дитину, вбиває майбутнє нації” пройшли маршем у столиці в неділю, вимагаючи повної заборони абортів, зокрема у випадках серйозних вроджених вад або зґвалтування.

“Життя кожної людини – неоціненне, тому його потрібно захищати від зачаття до природної смерті”, – заявив зі сцени один із організаторів протесту, підтриманий католицькою церквою.

Організатори оцінили явку на протест приблизно в 50 тисяч осіб.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...