Потепління становить загрозу для видобувальникыв вуглеводнів у РФ

150

Танення вічної мерзлоти становить загрозу для видобувальникыв вуглеводнів у РФ. Це стало причинного рішення Росії приєднатися до Паризькому угодою про клімат

Про це повідомляє аналітик Bloomberg Джуліан Лі.

На підставі звіту Арктичної ради Програми моніторингу та оцінки Арктики (AMAP) за 2017 рік, Лі стверджує, що геологічні фундаменти в регіонах вічної мерзлоти Росії вже не можуть витримувати таке ж навантаження, як у 1980 роки. Зокрема, в період з 1980 по 2010 рік несуча здатність арктичних фундаментів знизилася більш ніж на 20%. При цьому в період з 2015 по 2025 рік на півострові Ямал прогнозується зниження несучої здатності ґрунту на 25-50% , а на півдні, де знаходиться Уренгойское родовище природного газу (друге за розмірами у світі) ґрунт може втратити 50-75% несучої здатності.

За словами Лі, з технологічної точки зору, вплив танення вічної мерзлоти на російські арктичні розробки нафти і газу можна знизити, але це ще більше збільшить вартість проектів в цій сфері.

Аналітик також стверджує, що, можливо, вже нічого не зможе допомогти уникнути значної втрати умов для збереження вічної мерзлоти. Він підкріплює це даними AMAP, згідно з якими під час скорочення викидів парникових газів, передбаченому Паризькою угодою, приповерхневі шари вічної мерзлоти вдасться лише стабілізувати на 45% нижче поточного значення. При цьому, зазначає він, бездіяльність у цій сфері призведе до більш гірших наслідків.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...