Чоловіка, який планував теракт на дитячому майданчику у Запоріжжі, засудили на 5 років

167

Жовтневий районний суд Запоріжжя засудив чоловіка, який планував теракт на дитячому майданчику до 5 років позбавлення волі.

Про це повідомив пресцентр Служби безпеки України.

Засуджений — росіянин, завербований представниками так званого «МГБ ДНР».

«Він пройшов підготовку у навчальному центрі бойовиків з вибухотехнічної справи і отримав завдання на скоєння теракту. Для його виконання найманець прибув до Запоріжжя із підготовленим дистанційним саморобним вибуховим пристроєм потужністю майже півтора кілограма пластиду. Він планував встановити та підірвати його у густонаселеному районі обласного центру», — розповіли в СБУ.

У спецслужбі стверджують: за задумом кураторів, вибух мав призвести до чисельних людських жертв і дестабілізації суспільно-політичної обстановки у регіоні.

Чоловіка затримали контррозвідники СБУ неподалік місця запланованого теракту одразу після спроби ініціювати вибух. Свою провину він визнав, зазначили в СБУ.

Про затримання чоловіка стало відомо у червні 2019 року. Він хотів закласти вибухівку у сміттєвий бак біля дитячого майданчика. Згодом вибухівка мала детонувати від телефонного дзвінка.
Чоловік з планами про вчинення терористичного акту приїхав з Донецьку. За словами поліції, зона ураження внаслідок вибуху досягнула б близько 10 метрів.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...