Бюджет Міноборони у 2020 році становитиме 136,6 млрд грн

134

Бюджет Міноборони у наступному році становитиме 3 відсотки від ВВП. Це 136,6 мільярдів гривень, що є найбільшим бюджетом в історії, який виділятиметься на оборону. Ця сума набагато більша, ніж у поточному році. Цьогоріч бюджет військового відомства становить майже 103 мільярди гривень

Про це 8 жовтня повідомив Міністр оборони України Андрій Загороднюк.

За його словами, пріоритетним напрямком для оборонного відомства є зміцнення обороноздатності, зокрема, оновлення військової техніки, озброєння, а також відновлення критичної інфраструктури. 

Андрій Загороднюк зазначив, що Міністерство оборони України продовжує роботу з Урядом, Радою національної безпеки і оборони України щодо організації цього процесу і вже найближчим часом громадськість буде поінформовано про розподіл зазначеного бюджету, виділеного на оборону.

– Є програма Уряду, там є належне місце для Міністерства оборони. Зараз ми проробляємо саму програму Міністерства та план роботи, який ми озвучимо у відповідний термін. Всі абсолютно чітко розуміють, що оборона – це пріоритетне завдання і в Уряді, і в Офісі Президента, і у Верховній Раді немає жодних сумнівів з цього приводу, – зазначив  глава вітчизняного військового відомства.

Він також спростував поширювану в окремих ЗМІ інформацію щодо начебто «скасування пільг військовослужбовців Збройних Сил України».

– Позиція Уряду абсолютно чітка: пільги ніхто не скасовуватиме, вони залишаться! – наголосив Міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Був брифінг Міністра фінансів та прем’єр-міністра. Я хочу підтвердити, що ми знаємо про це, ми співпрацювали з Урядом, я маю на увазі і з бюджетним комітетом і наразі очікування, що бюджет на Міністерство оборони буде становити 3 відсотки ВВП, який очікується у наступному році, це 136,6 мільярдів – це найбільший бюджет в історії, який виділяється на оборону.  Він набагато більший ніж у поточному році, у 2019 році він становив 102, майже 103 мільярди. Основний наш напрямок, який ми вважаємо пріоритетом – це звичайно зміцнення обороноздатності. В першу чергу, це оновлення військової техніки, озброєння і критичної інфраструктури. Зараз ми продовжуватимемо роботу з Урядом щодо організації цього процесу з РНБО, так як відповідно до законодавства і найближчим часом ми поінформуємо вас про запланований розподіл цього бюджету, яка саме сума і на що піде.

Є програма Уряду, там є належне місце для програми Міністерства оборони. Зараз ми проробляємо саму програму міністерства оборони, план роботи, який ми також озвучимо в належний термін. Всі розмови про те, що ніби ставлення чинної влади, Уряду до оборони змінилося – вони не відповідають дійсності. Всі абсолютно чітко розуміють, що в нас іде війна, що оборона  – це пріоритетне завдання і тут взгалі серед уряду, в офісі президента, верховній раді немає ніяких з цього приводу сумнівів.

Щодо пільг військлвлслужбовців – позиція Уряду абсолютно чітка, ці пільги ніхто знімати не буде, вони залишаються і ми як Міністерство оборони не розуміємо, яким чином ми можемо це переглядати взагалі.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...