Чесний прокурор?

188

Попри заяви Дональда Трампа про “чесного прокурора Шокіна”, якого звільнили через наміри розслідувати участь сина тодішнього віцепрезидента США у розподілі прибутків нафтовидобувної компанії, справжня історія є дещо іншою. Кореспондент британської Independent поспілкувався у Києві із людьми, які знали Віктора Шокіна. Їхня думка є дещо відмінною від думки американського президента.

“Припущення, на якому Дональд Трамп будує свої звинувачення, нібито Шокіна звільнили на вимогу Джо Байдена, щоб він не розслідував справу стосовно ролі його сина у нафтовій компанії, було багато разів спростоване. Хронологія просто не сходиться. Розслідування справи Burisma, де працював Хантер Байден, за часів генпрокурорства Шокіна перебувало у латентній фазі. Взагалі генпрокурор Шокін старався нікого не чіпати. За 13 місяців його роботи на посаді генпрокурора не було висунуто звинувачень проти жодної впливової фігури, олігарха, політика або чиновника. Навряд чи Шокін робив би якийсь виняток для Байденів”, – пише газета.

Колишній заступник Шокіна Давид Сакварелідзе вважає, що його шеф не був поганою людиною, але цього було явно замало для боротьби з корупцією в Україні. Шокін був “людиною команди” і завжди виконував настанови своїх зверхників. Коли його призначили генпрокурором після Революції гідності 2014 року, він зайняв позицію “по середині”.

Резонансних розслідувань він начебто не гальмував, але і не підтримував їх надто активно. А за словами іншого працівника прокуратури, який вирішив не називати свого імені, як генпрокурор Шокін був такий, як усі перед ним – тобто ані більше корумпований, ані менше.

“Ілюзій у нас не було, – додає колишній народний депутат Єгор Соболєв. – Ми бачили, як талановито у нього виходило класти справи під сукно і вдавати, що він щось розслідує. Він був символом неефективності та затягування. Він був уособленням пострадянської прокуратури”.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...