У Стокгольмі вручили дві Нобелівські премії з літератури — серед лауреатів письменниця українського походження

113

У Стокгольмі оголосили лауреатів нобелівської з літератури за 2018 та 2019 роки. Польська письменниця українського походження Ольга Токарчук отримала премію за 2018 рік, а австрійський письменник Пітер Хандке за 2019 рік.

Про це повідомили в офіційному Twitter премії.

Зазначимо, цього року премію вручили двом письменникам через скандал у 2018 році. Він пов’язаний з французьким фотографом Жан-Клодом Арно, який був чоловіком члена Шведської академії Катаріни Фростенсон. На адресу чоловіка пролунали звинувачення в сексуальних домаганнях. Кампанію тоді підтримали 20 жінок. Тож вручення премії перенесли на 2019 рік через «зменшення суспільної довіри».

Лауреат Нобелівської премії з літератури отримає грошовий призу у дев’ять мільйонів шведських крон (понад 900 тисяч долларів), а також медаль і диплом.

Ольга Токарчук народилася у 1962 році у польському місті Сулєхові. Раніше сама письменниця розповіла, що її бабуся була українкою. Вона є авторкою 8 романів та двох збірок оповідань. Деякі з її творів перекладені українською мовою, зокрема, «Мандрівка людей книги», «Правік та інші часи», «Гра на багатьох барабанчиках», «Останні історії», «Веди свій плуг понад кістками мертвих», «Бігуни». У 2018 році вона отримала Міжнародну Букерівську премію.  

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...