В єгипетському саркофазі знайшли найдавнішу копію відомої “Книги двох шляхів”

174

Археологи заявили про те, що написи, які були виявлені в саркофазі, знайденому в некрополі Верхнього Єгипту, виявилися копією “Книги двох шляхів” – опису загробного світу і шляху покійних по ньому.

Про це повідомляє ZN.UA.

“Книга двох шляхів” являє собою зображення, що показують подорож померлого через загробний світ. Імовірно, цей твір був попередником заупокійних книг Нового царства, в тому числі “Книги мертвих”, де теж описуються маршрути через країну мертвих. Зображення знаходили в декількох саркофагах і тільки в некрополі Дейр ель-Берша в центрі країни, де ховали правителів XV нома (номархів) Верхнього Єгипту під час Першого перехідного періоду Середнього Царства.

У 2012 році археологи, що проводили розкопки у Дейр ель-Берші, виявили розграбовану могилу. Вона розташовувалася в похоронному комплексі номарха Аханахта I, який жив за правління XI династії (2130-1991 роки до нашої ери). У похованні був знайдений саркофаг. Він був сильно пошкоджений, але все ж можна було розрізнити написи, ймовірно, заупокійних текстів.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...