Близько 55% жителів окупованих територій Сходу України хучуть бути у складі України — опитування

352

Близько 55%  жителів окупованих територій Донецької та Луганської областей хочуть бути у складі України і близько 65% респондентів з підконтрольних уряду територій Донецької та Луганської областей хотіли, щоб ці райони були реінтегровані у Донецьку та Луганську області без будь-якого спеціального статусу.

Про це йдеться у статті директора Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень (ZOiS) в Берліні Ґвендолена Зассе для The conversation.

За його словами, це дані опитувань, які  він провів у 2016 та 2019 роках.

«Ставлення та уподобання людей, які переживають війну, залишаються недостатньо зрозумілими у порівняльному дослідженні війни. Емпіричні дані, зібрані під час війни, залишаються мізерними. У Центрі східноєвропейських та міжнародних досліджень (ZOiS) я провів два опитування у двох частинах Донбасу у грудні 2016 та березні 2019 р. Обидва рази було проведено 1200 особистих інтерв’ю на контрольованому урядом Донбасі, розподілено рівномірно між Донецькою та Луганською адміністративними районами, які називаються областями. Ми також провели 1200 телефонних інтерв’ю в районах Донбасу, контрольованих сепаратистами, яких підтримує Росія», — пише Зассе.

Інтерв’ю віч-на-віч базувалося на вибірці квот із віком, статтю та рівнем освітніх квот на основі останніх наявних офіційних статистичних даних в Україні. За відсутності еквівалентної інформації, ті самі квоти застосовувались на територіях Донбасу, контрольованих сепаратистами. З міркувань безпеки, опитування на окупованій частині Донбасу проводилось по телефону. Оскільки результати не охоплюють одних і тих самих людей з часом, застосовуються статистичні тести для контролю за різницею між двома вибірками, зазначив Зассе.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...