Букерівською премією вперше за останні 27 років відзначили одразу двох лауреатів

98

Відзнака одразу двох лауреатів є порушенням правил Букера, в яких чітко прописано, що присуджувати премію одразу двом людям не можна. Проте журі пояснило, що просто не змогло обрати, який із двох творів є кращим.

Про це повідомляє BBC.

Канадська письменниця Маргарет Етвуд разом з британкою Бернардін Еварісто стали лауреатками Букерівської премії.

Етвуд відзначили за роман “Заповіти” (The Testaments), який є сиквелом одного з її найвідоміших творів – “Розповіді служниці”. Сюжет “Заповітів” розгортається через 15 років після подій попередньої книги.

Місце дії – те саме: патріархально-тоталітарна держава Республіка Галаад, де суворі закони суспільства позбавляють жінок будь-яких прав, залишаючи їм єдину функцію – народження дітей.

Британка Бернардін Еварісто отримала нагороду за роман “Дівчина, жінка, все інше” (Girl, Woman, Other), в якому автор розповідає історії життів 12 персонажів, більшість з яких – темношкірі британки.

Кожному персонажу присвячена глава, і їхні шляхи дивним чином перетинаються попри зовсім різні біографії.

Письменниці розділять премію в розмірі 50 тис. фунтів стерлінгів (приблизно $60 тис.), і обидві увійдуть в історію Букера: 79-річна Етвуд як найстарший лауреат в історії, а Еварісто – як перша темношкіра письменниця, яка отримала премію.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...