Україна на перемовинах в Мінську назвала умови реалізації політичної частини мінських угод

307

На перемовинах тристоронньої контактної групи (ТКГ) в Мінську представники України назвали умови для відведення військ на Донбасі та реалізації політичної частини мінських угод. Про це повідомила у Facebook речниця представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

“Виконання безпекового блоку питань Мінських угод є ключовим для повернення миру на Донбас”, – зазначила вона.

Українські представники нагадали низку вимог для виконання політичного блоку питань мінських угод, які, як зазначається, відповідають і самим угодам, і українському законодавству та міжнародному праву:

  • розпуск “ЛНР” та “ДНР”
  • повне припинення вогню
  • забезпечення ефективного моніторингу спостерігачів ОБСЄ на всій території України
  • виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки
  • розведення сил та засобів вздовж всієї лінії зіткнення
  • забезпечення роботи ЦВК, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів в непідконтрольних українській владі районах
  • встановлення контролю за непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону

За словами пані Оліфер, в Мінську українські представники зажадали припинення обстрілів на Донбасі, зокрема, районів міста Золоте та селище Петрівське, де має відбутися розведення військ.

“Українська сторона чітко зазначила: таке розведення може відбутися тільки за умови дотримання 7-денного режиму тиші на цих ділянках. Попри зобов’язання, зафіксоване мінськими угодами, НЗФ ОРДЛО не відводить від лінії зіткнення важку артилерію, натомість розміщують на передовій танки та міномети”, – зазначила вона.

Українські представники також зажадали демілітаризації селищ та міст Кальміуське, Новоазовськ, Саханка, Кумачово, де озброєні сепаратисти мають відвести важке озброєння та техніку.

Також на перемовинах з боку українських представників пролунала вимога виходу непідконтрольних районів Донбасу з рублевої зони та повернення підприємств під українську юрисдикцію.

Перемовини відбувалися на тлі обстрілів на Донбасі, внаслідок яких, за даними Операції об’єднаних сил, 15 жовтня загинули двоє військових.

“В результаті підступних дій снайперів, два військовослужбовці Об’єднаних сил загинули. Ще один військовий отримав поранення”, – йдеться в повідомленні.

2 жовтня очільники сепаратистів Денис Пушилін та Леонід Пасічник у спільній заяві оголосили, що Україна не отримає контролю над кордоном з Росією, а дати виборів в непідконтрольних українській владі регіонах вони визначатимуть самостійно.

“Закликаємо пана Зеленського не диктували нам умови. Коли він говорить, що вибори в Донбасі пройдуть тільки після того, як Україна отримає контроль над кордоном, він не розуміє, що не йому вирішувати, коли у нас пройдуть вибори, а нам”, – йшлося в заяві.

“Ніякого контролю над кордоном київська влада не отримає”, – наголошували лідери сепаратистів.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...