Україна може отримати другий транш макрофінансової допомоги ЄС ще до кінця року

116

Міністр фінансів України Оксана Маркарова та виконавчий віцепрезидент Єврокомісії з питань економіки, єврокомісар з фінансових справ Валдіс Домбровскіс домовилися про план дій щодо другого траншу макрофінансової допомоги.

Про це повідомила Маркарова у Facebook.

“Домовилися з Валдісом Домбровскісом про план дій щодо другого траншу макрофіну, де вже виконано всі умови, крім однієї, і де ще залишається шанс отримати кошти в цьому році. А також обговорили питання фінансування на 2020 рік”, – написала вона.

Міністр підкреслила, що довгострокове і дешеве фінансування від офіційних кредиторів є пріоритетом Мінфіну, так само як і розвиток внутрішнього ринку.

Глава Мінфіну поінформувала, що українська делегація обговорила з головою Паризького клубу кредиторів Оділь Рено-Бассо поглиблення спрямованої співпраці між Мінфіном та Казначейством Франції, а також посилення нашими інструментами інвестиційних проєктів.

Із президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Сумою Чакрабарті представники України, за словами міністра фінансів, “пораділи рекорду в 1 млрд євро проєктів вже за 10 місяців 2019 року і звірили годинники інвестицій ЄБРР в Ощадбанк”.

Крім того, під час візиту до США було продовжено перемовини з МВФ. “Разом з місією зустрілись як з директором Європейського департаменту Полом Томсеном, так і новою очільницею МВФ, але гарним партнером України з часів своєї роботи в Світовому банку Крісталіною Георгієвою. Чекаємо місію в Києві найближчим часом”, – зауважила Маркарова.

За її словами, український Мінфін також домовився про продовження співпраці з Міністерством фінансів Нідерландів, про що укладено меморандум із міністром Вопке Хукстрою.

Маркарова повідомила, що виступила на форумі Human Capital project, де Україна є однією з активних учасниць. Цьогоріч кількість міністрів фінансів на форумі збільшилась, до нього долучилися також віцепрезиденти Світового банку та колишній прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...