21 жовтня

139

Сьогодні особливий день в історії. 21 жовтня історики зібрали найбільший урожай історичних події та найвідоміших іменинників.

1056-й рік — диякон Григорій вивів першу літеру.
12 травня наступного року він завершить свою працю. В історію рукопис увійшов під назвою «Остромирове Євангеліє». Це найдавніша зі збережених до нашого часу східнослов’янських рукописних книг. Її 294 аркуша прикрашені прекрасними заставками, трьома великими мініатюрами.

У 1049 році відбулося відкриття Америки Колумбом
1520-го Фернан Магеллан відкрив і пройшов протоку між Атлантичним і Тихим океанами.

Португальський мореплавець Фернан Магеллан відкрив 600-кілометрову протоку між континентальною частиною Південної Америки і островом Вогняна Земля, котра з’єднує Атлантичний і Тихий океани (сьогодні вона носить його ім’я). На її подолання пішло 38 днів і це змогли зробити лише три з чотирьох суден експедиції Магеллана., названу згодом його іменем.

У 1596-му була укладена Брестська унія, відповідно до якої єпископи російської церкви на польських територіях визнали над собою владу папи.

1805 року відбувся Трафальгарський бій.

Англійський флот під командуванням адмірала Нельсона розгромив франко-іспанський флот. Адмірал загинув. Втрати союзників – 28 тис. чоловік.

У 1879 році — американський винахідник Томас Едісон випробував свою першу лампу накалювання з вугільною ниткою.

Після 14 місяців експериментів Томас Алва Едісон у своїй лабораторії в Менло-Парку успішно випробував свою першу лампу розжарювання із вугільною ниткою. Вона пропрацювала тринадцять з половиною годин.

1897-й — у Миколаєві почав працювати Чорноморський суднобудівний завод.

1915-го здійснено передачу першого трансатлантичного повідомлення по радіотелефону – дзвінок було зроблено з Арлінгтона (штат Вірджинія) до Ейфелевої вежі у Парижі.

1944-й рік — у Бермудському трикутнику загадково зник екіпаж кубинського судна «Рубікон» .

У 1948 році компанія Radio Corporation of America продемонструвала можливості введеної нею лінії факсимільного радіотелеграфного зв’язку.

Такий зв’язок здатний передавати до 1 мільйона слів у хвилину. Так, з Бібліотеки конгресу у Вашингтоні до Нью-Йорку за 2 хвилини 21 секунду було передано всі 1047 сторінок роману “Віднесені вітром”.

У 1991-му був здійснений перший у світі політ над Еверестом на повітряній кулі.

Цього дня народилися…

У 1760 році — Кацусіка Хокусай, японський малювальник, майстер ксилографії. За своє життя намалював приблизно 30.000 картин, тобто дві за день!

1832- го — Густав Лангеншейдт, німецький видавець. В 1856 році заснував фірму, яка донині випускає словники, посібники для навчання мов.

Наступного року – Альфред Нобель, шведський хімік, винахідник динаміту, засновник Нобелівських премій.

Альфред  Нобель   –  засновник престижних міжнародних премій, які вручаються щорічно за видатні досягнення в галузі фізики, хімії, медицини, справі миру, а з 1968 року – ще й в економіці.

1852 року – Хосе Торібіо Медина, чилійський вчений, бібліограф, власник бібліотеки рідкісних книг в 40 тисяч томів, котру було подаровано Національній бібліотеці Чилі.

У 1935-му народився Борис Олійник, український поет (Сива ластівка, У дзеркалі слова, Золоті ворота), політик, депутат Верховної ради від КПУ.

21 жовтня день народження ще й в Ольги Герасим’юк, української журналістки , публіцистки та телеведучої каналу 1+1. Вона народилася у 1968 році.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...