Українського журналіста Асєєва відправили за ґрати у “ДНР”

218

“Верховний суд” самопроголошеної “Донецької народної республіки” засудив до 15 років позбавлення волі українського журналіста і блогера Станіслава Асєєва.

Про це йдеться в повідомленні “державного інформаційного агентства” ДНР. У самопроголошеній республіці українського журналіста звинувачують у шпигунстві, закликах до здійснення екстремістської діяльності.

“Підсудному призначено покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 15 років з позбавленням права займатися журналістською діяльністю терміном на два роки і шість місяців, з обмеженням свободи терміном на один рік, з відбуванням покарання в колонії суворого режиму”, – йдеться у так званому рішенні так званого суду.

Хто такий Станіслав Асєєв?

Станіслав Асєєв тривалий час працював у Донецьку під псевдонімом. Він писав до низки українських ЗМІ – “Радіо Свобода”, “Український тиждень” про життя на непідконтрольних Києву територіях Донецької області.

У червні 2017 року журналіст зник. Він перестав виходити на зв’язок з друзями. Бойовики спочатку заявляли, що не знають нічого про нього. Згодом визнали, що утримують його в ув’язненні.

У 2018 році російське телебачення показувало сюжет з Станіславом Асєєвим, де він говорив, що працював на розвідку України.

“Бойовики вибили з журналіста Станіслава Асєєва “зізнання в шпигунстві”. Цей жах показали по російському пропагандистському ТБ. В мене немає жодних сумнівів, що ці “зізнання” вибивалися під тортурами”, – заявляла тоді представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

У “Радіо Свобода”, із яким співпрацював Станіслав Асєєв, заявили, що вважають сумнівними його “зізнання” у шпигунстві.

Згодом Ірина Геращенко розповіла, що ім’я Асєєва внесли до списків на обмін заручниками. Проте, журналіста не було серед тих, кого обміняли на початку вересня 2019 року.

У червні 2018 року було презентовано збірку дописів Станіслава Асєєва (Васіна) про життя на непідконтрольному Києву Донбасі “Ізоляція”.

Є припущення, що Станіслава Асєєва утримують саме в “Ізоляції” – колишньому заводі, який було переобладнано у культурний центр. Після того, як Київ втратив контроль над Донецьком, там, за повідомленнями, зробили тюрму.

Міжнародна і Європейська федерації журналістів вимагали українського журналіста.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...