За 5 років економіка Польщі зросла на 22%, з яких 2,5% – це внесок українців

160

Оскільки офіційна статистика працевлаштування в Польщі відображає внески українців у розвиток країни дуже приблизно, експерти вирішили провести обчислення опосередковано.

Про це повідомляє ubr.ua.

Взяли до уваги показник економічної активності і статистику виїзду поляків за кордон в пошуках кращого заробітку.

Починаючи з 2013 року число працівників у Польщі збільшилося на 900 тис. З урахуванням чисельності поляків працездатного віку, які залишили країну, фактична чисельність працівників повинна бути вдвічі більшою при обліку економічних результатів, стверджують експерти.

Швидке зростання економіки в такому випадку можна пояснити або різким збільшенням продуктивності праці, що малоймовірно, або приїздом великої кількості нових заробітчан. З огляду на те, скільки українців за п’ять років перетнули українсько-польський кордон, аналітики дійшли висновку, що саме наші гастарбайтери і зробили таке стрімке економічне зростання можливим.

«Протягом останніх п’яти років внесок мігрантів зі сходу в зростання економіки був майже таким же, як і внесок нових польських співробітників. Водночас ми робимо недостатньо того, щоб вони тут залишилися», – зазначає газета

А проблеми в Польщі з цього питання дійсно виникають, адже все більше наших заробітчан або залишаються в Україні, або змінюють Польщу на інші країни – наприклад, Німеччину.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...