Скандальний український митець у Фінляндії

186

The Washington Post нагадало про художника Спартака Хачанова, якого виключили з Національної академії мистецтв України через скульптури чоловічих статевих органів.

Митець із дружиною знайшли притулок у Гельсінкі, де працюють у старій фортеці на одному з островів гавані.

Хачанов розповідає, що йому дали шанс виправитися, якщо він дасть своїм гіпсовим пенісам російську ідентичність. Він відмовився, наголошуючи, що в них також немає “нічого українського”.

Натомість, ця робота – погляд на війну як на парад чоловічості, каже художник. Однак йому погрожували націоналісти, а представник праворадикальної організації С14 Сергій Бондар назвав його “моральним дегенератом”.

“Я навіть не думав про наслідки, – цитує митця газета. – Я просто виразив те, що було в мене всередині”.

Ігор Стодольський, співзасновник організації Митці під Загрозою (Artists at Risk), завдяки якій Хачанови виїхали до Фінляндії, каже, що Україна – “небезпечне місце для митців”.

У фортеці Хачанови працюють над серією фотографій, де Спартак зображений голим у позах грецьких атлетів, тримаючи диски в американських та російських кольорах. Хачанову також доручили побудувати монумент жертвам громадянської війни Фінляндії 1918 року.

“Він – молодий художник із великим потенціалом”, – каже співзасновниця організації Маріта Муконен.

Однак візи пдружжя – тимчасові, і до 10 листопада вони мають отримати посвідчення на подальше проживання у країні або змінити плани.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...