Поліція Болівії відмовилася нести службу біля палацу президента

113

Президента країни Ево Моралеса намагається придушити загальнонаціональні протести після президентських виборів, що пройшли 20 жовтня.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Розбіжності в лавах поліції, а також вимоги вартових правопорядку створюють нові загрози для Моралеса, який переживає найтяжчий період за 14 років правління”, – йдеться у повідомленні.

Серед вимог правоохоронців, крім поліпшення умов праці та відставки їхнього керівництва, – надання гарантій того, що поліція не буде використовуватися як “політичний інструмент будь-якого уряду”.

Сам Ево Моралес у суботу закликав до термінових переговорів з опозицією, а також попросив долучитися до врегулювання ситуації Папу Римського Франциска.

“Щоб зберегти мир у нашій улюбленій Болівії, я настійно закликаю до переговорів з представниками партій, які здобули місця на виборах”, – заявив Моралес, котрий раніше назвав те, що відбувається в країні, “державним заколотом”.

Вибори президента Болівії пройшли 20 жовтня. Попередні результати, оприлюднені того ж таки вечора, вказували на можливість другого туру. Проте 21 жовтня після обробки 95% протоколів виборча комісія повідомила, що Ево Моралес отримує 46,87% голосів, а його суперник Карлос Меса, який обіймав пост глави держави з жовтня 2003-го до червня 2005 року, – 36,73%.

Меса заявив про “шахрайство” і підкреслив, що не збирається визнавати результати голосування.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...