Дослідження змусять “серце” Марса розповісти про свою природу

214

Дослідження з вивчення роботи “серця” Марса, завдяки місії ExoMars, наближаються до завершення. Його мета — зібрати дані про Марс і проаналізувати обертання планети, щоб краще зрозуміти нутрощі планети і, таким чином, визначити, чи можливе життя на Марсі, інформує Ukr.Media.

Щоб планета була придатна для життя, потрібна вода на її поверхні. Попередні космічні польоти показали, що на Марсі була вода. І магнітне поле зникло, що робить Марс придатним для життя. Магнітне поле Землі й атмосфера захищають від радіації та сонячного вітру, що руйнує атмосферу. Щоб зрозуміти причину втрати атмосфери, потрібно вивчити “серце” Марса.

Для отримання магнітного поля необхідний рух в рідкій частині планетарного сердечника. Розуміння природи ядра Марса дозволить визначити, де знаходиться планета у своїй еволюції та навіть можливе відтворення магнітного поля — необхідна умова для життя на Червоній планеті.

Зокрема 25 липня 2020 року космічний апарат «ЕкзоМарс» під спільним керівництвом Європейського космічного агентства (ЄКА) і Російського космічного агентства (Роскосмос) відправить на «червону планету» платформу і робота.

Робот буде збирати проби ґрунту шляхом буріння на кілька метрів. Будучи планетою з однією плитою, її поверхня не переробляється як у Землі. Вся історія планети викарбувана на поверхні. Це скарбниця інформації для вчених, які можуть заглибитися в історію Марса і Сонячної системи.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...