Україна готува до наповнення позову в Міжнародному суді ООН проти РФ

152

Україна ґрунтовно підготувалася до суду проти Росії й має великі шанси виграти по всіх фактах.

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

“Російські ЗМІ і російське МЗС завжди стверджують, що всі наші позови будуть відхилені. Дійсно, росіяни дуже сильні в дипломатії і в міжнародному праві, але ситуація змінюється, і ми вже не слабші, і ми готувалися дуже ретельно. Для нас був дуже важливим досвід, який ми отримали в 2017 році під час слухань щодо попередніх заходів”, – підкреслила заступник міністра.

Вона розповіла, що українська сторона підійшла вже до підготовки меморандуму в Міжнародному суді ООН, зважаючи на необхідність перевіряти факти і надавати ґрунтовний аналіз всієї інформації, отриманої від правоохоронних органів.

“У цьому меморандумі разом з додатками є експертизи, зроблені іноземними фаховими інституціями. Ми залучали військових із Британії, які проводили артилерійську експертизу в Маріуполі, Краматорську і Волновасі. Ми співпрацювали з Bellingcat, яке робило окремий аналіз того, як постачався 53-ю бригадою (російською — ред.) БУК”, – розповіла Зеркаль.

За її словами, на всі викладені Україною факти Росія тепер має відреагувати.

“Те, що ми бачили в їх матеріалах… вони надавали інформацію зі своїх ЗМІ, зазвичай, це була Russia Tuday. Якщо вони будуть притримуватися цього ж принципу, то думаю, що в нас є великі шанси по всіх фактах виграти”, – додала заступник міністра.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...