Україна розробила сучасний апарат для дослідження поверхні Місяця

Концептуальний проєкт сімейства місячних літальних посадкових апаратів був розроблений українським КБ «Південне» і представлений на Dubai Airshow 2019, інформує Ukr.Media.

“Проєкт розроблено для дослідження поверхні Місяця і доставлення на природний супутник Землі корисного вантажу масою до 150 кілограмів із можливістю триразового перельоту з науковим обладнанням.

У перспективі це відкриває нові можливості для науково-дослідної діяльності, пошуку корисних копалин на Місяці”, — йдеться в повідомленні на сайті КБ. Воно супроводжується 3D-роликом, в якому продемонстрована шлях польоту, вигляд посадкового апарату, його приземлення на Місяці та взяття проб ґрунту, переліт на нове місце. У кінці відео зазначається, що апарат є першим практичним кроком для майбутнього місячного міста.

Раніше директор КБ «Південне» Олександр Дегтярьов заявляв, що конструкторське бюро запропонувало створити на Місяці експериментальну промислово-дослідну базу. На його думку, Україна може стати науковим і технологічним лідером в новому етапі освоєння супутника Землі.

КБ «Південне» спільно з організаціями-партнерами створило дев’ять типів космічних ракет-носіїв, із застосуванням яких зроблено близько 500 запусків та виведено на орбіти понад 1100 космічних апаратів. Також бюро бере участь в експлуатації американської ракети-носія середнього класу «Антарес» для доставлення вантажів на Міжнародну космічну станцію і створення ракети-носія «Циклон-4М», призначеної для запусків космічних апаратів із території Канади.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...