Зеленський поговорив із Путіним. Про газ і кораблі

292

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, йдеться в повідомленні Офісу президента.

“Глава Української держави відзначив важливість нещодавнього повернення Росією українських кораблів. Водночас Володимир Зеленський наголосив на необхідності повернення всього озброєння, обладнання та документації, що перебували на цих суднах”, – кажуть в ОП.

У пресслужбі Кремля так само підтверджують обговорення цієї теми, щоправда, говорячи про ситуацію в Керченській протоці, вкотре використовують термін “провокація”.

“Порушена ситуація з передачею трьох військових кораблів, які були задіяні Києвом у ході провокації в районі Керченської протоки в листопаді 2018 році”, – йдеться в повідомленні на сайті президента Росії.

Обидві сторони також заявили про обговорення теми поставок газу.

Розмова президентів відбулася на тлі підготовки до саміту “нормандської четвірки”. Зустріч за участю лідерів України, Росії, Франції та Німеччини має пройти у Парижі 9 грудня.

“Розграбовані кораблі”

Три українські кораблі, про які говорили президенти, повернулися в Україну з анексованого Росією Криму минулого тижня.

Вже незабаром після цього з’явилася інформація, що судна повернули в неналежному стані: з обох катерів зникли, зокрема, всі документи, боєприпаси та стрілецька зброя.

Окрім того, з усіх трьох суден зникли радіостанції, станції космічного зв’язку Iridium та радіолокаційні станції Furuno.

Також, з катеру “Нікополь” зникли вогнегасники, ліхтарі, аварійний буй, надувний моторний човен, акумулятори для апаратури, унітаз і плита з камбуза (кухні).

У катера “Бердянськ” виявилися відсутні вентиляційна витяжка, проточний нагрівач і фекальна система (забезпечує відведення нечистот із гальюна).

Частина обладнання, наприклад кабелі, розетки й плафони, зникли і з буксира “Яни Капу”, а всі прилади в ходовій рубці, як вказується, “відкриті та побиті”. У машинному відділенні встановлено пластир із розсувним упором – вочевидь, там у буксира є пробоїна.

Бердянськ і Нікополь
Найбільше постраждав “Бердянськ”, у якого є кілька пробоїн та пошкодження від осколків

Згодом головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак назвав такий стан українських кораблів наслідком мародерства.

“Те, що російська сторона зробила з кораблями, які захопила під час збройної провокації поблизу Керченської протоки, не має військової логіки, ці кораблі були розграбовані мародерами”, – зазначив Руслан Хомчак.

“Те, що мені доповів командувач ВМС, – це навіть соромно коментувати. Як військова людина можу зрозуміти, чому Росія зняла з кораблів засоби зв’язку і навігації. Але коли мені говорять, що вони навіть в гальюні унітази познімали – цього я не розумію. Коли мені кажуть, що на “Яни Капу”, на буксирі, познімали оці трубопроводи мідні, як кольоровий метал, – я так розумію, що це не військові працювали, це мародери. По-іншому я не можу назвати тих істот, які так вчинили з військовим кораблем”, – додав головнокомандувач ЗСУ.

У відповідь на звинувачення ФСБ Росії заявляла, що передавала кораблі цілими, а “угробити” їх могла українська сторона по дорозі до Очакова.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...