Шведський банк SEB запідозрили у відмиванні грошей в Естонії

136

Виявлення загрожують втягненням SEB глибше у тривалий балтійський скандал з відмиванням грошей.

Про це повідомляє SVT.

У матеріалі сказано, що SEB пропустив “червоні прапори” – імена, пов’язані з відомими посередниками російських компаній-нерезидентів, підозрюваних у відмиванні грошей.

SVT заявив, що здійснені транзакції на майже 50 мільйонів доларів пов’язані з так званою справою Магнітського в Росії. Гроші рухалися через рахунки SEB, повідомляє мовник.

Сергєй Магнітський був російським адвокатом, заарештованим 2008 року після звинувачення з боку російських чиновників у причетності до масштабних податкових шахрайств. Він помер у московській в’язниці 2009 року після скарг на жорстоке поводження.

У ніч на вівторок SEB заявив, що обробив близько 26 мільярдів євро від естонських клієнтів-нерезидентів між 2005 та 2018 роками, що не відповідало б поточним стандартам прозорості банку.

Головний виконавчий директор SEB Йоган Торгебі спробував захистити репутацію банку.

“У ході всебічного аналізу, який ми зробили для нашого бізнесу в Балтії, ми не побачили, що SEB систематично використовувався для відмивання грошей”, – сказав він.

“Все-таки в будь-який момент часу всі банки піддаються ризикам, які тягнуть за собою фінансові злочини”, – додав Торгебі .

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...