Зеленський – західним ЗМІ: “Не хочу, щоб ми виглядали жебраками”

128

За тиждень до переговорів з Володимиром Путіним Володимир Зеленський поговорив з міжнародними ЗМІ

В інтерв’ю кільком західним виданням президент Володимир Зеленський заявив, що “не довіряє нікому”.

Так він відповів на питання, чи довіряє він Володимиру Путіну напередодні переговорів у нормандському форматі, запланованих на 9 грудня.

Текст розмови вийшов в американському TIME, німецькому Der Spiegel, польській Gazeta Wyborcza та французькій Le Monde.

Сам факт переговорів Зеленьский назвав важливою перемогою, а наступними кроками він бачить звільнення в’язнів та повне припинення вогню. На питання, чи погодиться Україна проводити вибори на Донбасі до відведення військ та роззброєння незаконних формувань, він відповів: “Звичайно, ні”.

Втім, якщо переговори проваляться, Зеленський обіцяє не розпочинати нових бойових дій на Донбасі.

“Я знаю, що є багато гарячих голів, які мітингують і кажуть: “Підемо воювати і завоюємо назад цю територію!” Але якою ціною?”, – наголосив президент.

Відповідаючи на питання про відносини з США на тлі скандалу з можливим імпічментом Дональда Трампа, Зеленський наголосив, що два президенти не вели розмову з позиції “послуга за послугу”. Але зазначив, що блокування військової допомоги не вкладається в концепцію стратегічного союзництва.

“Не хочу, щоб ми виглядали жебраками. Але ви маєте зрозуміти – у нас війна. Якщо ви наш стратегічний партнер, ви не можете взяти і щось заблокувати. Думаю, це про справедливість. Це не про “послуга за послугу”, – цитує Зеленського TIME.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...