5 ГРУДНЯ

119

У всьому світі сьогодні день волонтерів, а в Україні – День працівників статистики, на честь першого Всеукраїнського перепису населення у 2001 році

У 1766 році Джеймс Крісті-старший, колишній морський офіцер, провів свій перший аукціон у Лондоні. Тепер аукціон “Крісті”  (поряд з аукціоном “Сотбі”) є найвідомішим у світі.

1855 рік — Аарон Аллен із Бостона (США) запатентував театральні крісла з відкидними сидіннями, що дозволило зробити глядацькі зали більш місткими й полегшити прохід між рядами

1879-го у США запатентували першу автоматичну телефонну станцію (АТС)

У 1902-му винахідник Гульємо Марконі провів першу передачу радіосигналу через Атлантику.

1908-й — у  Пітсбурзі проведений перший матч з американського футболу.

1909 року відбулася дуель поетів Максиміліана Волошина та Миколи Гумільова, які стрілялися на пістолетах через розкриття таємниці Черубіни Де Габріак.

Дізнавшись про те, що за цим псевдонімом ховається не таємнича іноземка, а російська поетеса Єлизавета Дмитрієва, у яку Гумільов був закоханий і яку «відбив» у нього Волошин, Микола не надто етично висловився про цю жінку. Волошин дав йому ляпаса, щоб викликати на дуель. Стрілялися на Чорній річці, де свого часу відбулася дуель Дантеса і Пушкіна. Як писав Волошин, їхні пістолети також були ровесниками Пушкіна, тому обійшлося без жертв

В 1917 році у Києві відкрито Українську державну академію мстецтв.

1929-го — У США створили першу в світі організацію нудистів.

1931-й — більшовики підірвали храм Христа Спасителя в Москві

В 2001 році розпочався перший Всеукраїнський перепис населення.

Загальна кількість наявного України, за даними Всеукраїнського перепису населення, становила 48 млн. 457 тис. осіб.
Кількість міського населення , за результатами Всеукраїнського перепису, становила 32 млн. 574 тис осіб, або 67,2%, сыльського- 15 млн. 883 тис. осіб, або 32,8%.
За результатами Всеукраїнського перепису населення кількість чоловіків становила 22 млн. 441 тис. осіб, або 46,3%, жінок – 26 млн. 16 тис. осіб, або 53,7% (наявне населення).

Народилися…

1803 року — Федір Тютчев, російський поет (“Люблю грозу в начале мая”, “Есть в осени первоначальной…”, “Я встретил вас, и все былое…”, “Умом Россию не понять…”, “Нам не дано предугадать, как слово наше отзовется”).

1839 рік —Джордж Кастер, американський кавалерійський генерал-майор.

Прославився в боях Громадянської війни у США. Але свій останній бій з індіанцями племен сіу і шаєнів він програв.
У битві біля річки Літл Біг Горн загинув не лише сам генерал, а й весь його загін. Живим залишилася тільки один кінь, який потім багато років з’являвся під час військових парадів сьомої кавалерійської бригади осідланим, але без вершника.

В 1901-му — Уолт (Уолтер) Дісней, американський кінорежисер-мультиплікатор, продюсер, художник, документаліст.
Засновник кіностудії, батько Мікі Мауса. Володар загалом 25 (!) „Оскарів” і чотирьох „Еммі”

1909 року — Микола Трусевич, радянський футболіст, воротар київського “Динамо”, учасник так званого “матчу смерті” (насправді – кількох футбольних поєдинків) із німецькими військовими влітку 1942 року
Розстріляний за підривну діяльність у німецькому тилу в Києві.

1931-й — Григір Тютюнник, український радянський письменник (“Вир”, “Вогник далеко в степу”).
Його творчість була посмертно відзначена Державною премією ім. Т. Г. Шевченка. Покінчив життя самогубством.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...