Країни НАТО суттєво нарощують власні оборонні витрати

80

НАТО збільшує витрати на оборону з огляду на виклики, які постають перед Альянсом у сфері безпеки.

Про це повідомив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

“Сьогодні ми оприлюднюємо цифри оборонних витрат. Вони показують, що протягом п’яти поспіль років продовжується зростання оборонних витрат серед європейських союзників і Канади. Зростання у 2019 році становить 4,6 відсотка. До кінця наступного року європейські союзники додатково інвестують суму у 130 мільярдів доларів США у порівнянні з показниками 2016 року”, – зауважив Єнс Столтенберг.

Він нагадав, що Брюссельський саміт НАТО доручив країнам-членам розробити національні плани розвитку оборонних спроможностей. Виходячи з даних, які містяться у цих планах, до кінця 2024 року очікується подальше збільшення оборонних витрат країн членів, які сумарно зростуть на 400 мільярдів доларів США.

Столтенберг повідомив, що цього року вже 9 країн НАТО вийшли на рівень оборонних витрат у 2 відсотки від ВНП, хоча ще декілька років тому цей показник досягали лише три країни-союзниці. Нині більшість з країн Альянсу планують вийти рівень оборонних витрат у 2 відсотки від ВНП до 2024 року.

Генеральний секретар НАТО наголосив, що Альянс залишатиметься основою миру і стабільності у Європі та у Євроатлантичному просторі.

“Наш Альянс є активним, гнучким та здатним адаптуватися до майбутнього. Залишаючись разом, Північна Америка і Європа представляють половину світової економіки та військової потужності. У ці непевні часи ми всі потребуємо таких потужних міжнародних інституцій як НАТО. Тож ми маємо продовжувати їх зміцнювати кожного дня, щоб надавати безпеку нашим громадянам”, – підкреслив керівник Альянсу.

Він повідомив, що під час наступного саміту, який відбудеться 3-4 грудня поточного року у Лондоні, глави держав та урядів країн НАТО розглянуть питання щодо адаптації цієї організації до сучасних викликів, включаючи підвищення готовності колективних сил, визнають космос п’ятим оперативним простором (на рівні з суходолом, морем, повітрям та кіберпростором), а також уточнять план дій проти тероризму. Лідери матимуть також стратегічну дискусію щодо Росії, майбутнього системи контролю над озброєннями та щодо посилення потужності Китаю.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...