Напередодні “нормандського саміту” Держдеп США закликав РФ припинити агресію проти України

150

Філіп Рікер закликав Росію припинити агресію проти України перед самітом лідерів країн “нормандської четвірки”.

Про це повідомив в.о. помічника державного секретаря США у справах Європи і Євразії Філіп Рікер на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Братиславі.

За його словами, з 2014 року російська агресія призвела до загибелі понад 13 тис. українців та змусила понад один мільйон осіб залишити свої домівки.

“Я тільки що приїхав з Києва, де я знову підтвердив підтримку США для України. Адміністрація президента Зеленського реалізовує важливі внутрішні реформи та здійснює кроки з активізації мирного процесу на сході України. Ми вітаємо нещодавнє розведення сил у Петрівському, Станиці Луганській і Золотому. Ми підтримуємо саміт “нормандського формату”, запланований наступного понеділка в Парижі, і ми сподіваємось на позитивний результат, який наблизить відновлення українського суверенітету і територіальної цілісності”, – заявив Рікер.

Він наголосив, що США знову закликають Росію виконати свої зобов’язання за Мінським протоколом та Мінським меморандумом від 2014 року і Комплексом заходів з виконання Мінських угод від 2015 року, та “припинити неспровоковану агресію проти мирного сусіда”.

Як сказав Рікер, будь-які положення Мінських угод можуть бути реалізовані, якщо це дозволятимуть безпекові умови.

Також він закликав усі країни-учасниці ОБСЄ забезпечити підтримку роботи спостерігачів в Україні.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...