ЧОРНА П’ЯТНИЦЯ ПО-РОСІЙСЬКИ. СУДИ ПОЧАЛИ ВИНОСИТИ ВИРОКИ ФІГУРАНТАМ “МОСКОВСЬКОЇ СПРАВИ”

Справа стосується стосується заворушень під час мітингів у російській столиці у липні цього року.

У Московських судах почали виносити вироки у справах фігурантам “московської справи”. Вона стосується заворушень під час мітингів у російській столиці у липні і серпні цього року. Активісти прозвали цю п’ятницю чорною, пише Мeduza.

Біля судів, де слухали справи фігурантів “московської справи”, збиралися активісти на підтримку затриманих. Автори Telegram-каналу #метропікет закликали жителів Москви виходити на одиночні пікети до станцій метро.

Кунцевський районний суд Москви засудив до трьох років умовно 21-річного студента Вищої школи економіки Єгора Жукова. Крім того, йому заборонено займатися діяльністю, пов’язаною з адмініструванням сайтів.

Справу проти хлопця відкрили через відео на Youtube-каналі, де він розмірковує про переваги ненасильницьких методів протесту. Слідство занепокоїли фрази: “З системою потрібно жорстко і планомірно боротися”, “Потрібно хапатися за будь-які форми протесту”. ФСБ визнало, що Жуков закликає до будь-яких форм протесту, а також і до насильства. Жуков назва суд “репресивним інститутом” і заявив, що не припинить свою публічну діяльність

Тверський суд Москви Виніс вирок 32-річному стоматологу Павлу Новікову. Його звинуватили у насильстві над представником влади через те, що він під час акцій влітку поліцейського по шолому і по плечу пластиковою пляшкою.

Новіков свою провину визнав, поліцейський йог пробачив, а тому суддя під час винесення вироку вказала на пом’якшувальні обставини. Слід зауважити, що прокуратура просила засудити чоловіка до трьох років колонії.

Тверський суд також виносив вирок у справі 22-річного підприємця Микити Чірцова. Його засудили до одного року колонії загального режиму. Прокуратура вимагала 3,5 роки.

Хлопця звинувачували в застосуванні насильства до поліцейського. За версією слідства, він діяв навмисно, «реалізуючи раптово виниклий злочинний умисел», “штовхнув поліцейського двома руками в область грудної клітини та плеча, завдавши йому біль”. Своєю чергою, засуджений свою провину не визнав. Адвокат Чірцова назвав вирок “нонсенсом”.

Міщанський суд Москви засудив до двох років умовно 27-річного Володимира Ємельянова. Крім того, йому призначили три роки випробувального терміну. Прокуратура просила чотири роки колонії.

Ємельянова звинувачували в тому, що він схопив співробітника Росгвардіі за форму, заподіявши фізичний біль, і заважав йому виконувати службові обов’язки За словами хлопця, він намагався зупинити “незаконні дії з боку співробітників Росгвардіі”. Ємельянов не визнав провину в повному обсязі.

Міщанський суд також виніс вирок журналістові Іллі Азару. Його оштрафовано на 300 тисяч рублів.

Азара звинуватили у повторному порушенні порядку проведення акції (за участь в акції 31 серпня). Приводом для складання протоколу стала фотографія з ходи на його сторінці у соцмережі.

Тверський районний суд заарештував на 15 діб колишнього фігуранта “московської справи”, студента МГТУ імені Баумана Данила Конона. Суд звільнив його від покарання, зарахувавши перебування в СІЗО.

Конона звинуватили у порушенні правил проведення акції, що призвело до створення перешкод руху пішоходів. За версією слідства, хлопець брав участь в “організації направлення учасників”.

Тверський районний суд Москви виніс такий самий вирок менеджеру Сергію Абанічеву. Його також звільнили від покарання, зарахувавши перебування у СІЗО. Слід зауважити, що Абанічева затримали 5 листопада у суді, куди він підтримати Микиту Чірцова. Йому інкримінували участь в акції, що створює перешкоди руху транспорту і пішоходів.

Напередодні, 5 грудня, Басманний суд продовжив арешт фігуранта справи 21-річному студенту Андрію Баршаю до 27 січня. За версією слідства, під час акції він з розгону штовхнув силовика у спину. У жовтні хлопця поклали у стаціонар і призначили психіатричну експертизу. Лікарі вважають, що час він міг бути в стані афекту або не бути осудним.

Варто зазначити, що Слідчий комітет припинив кримінальне провадження у справі Сергія Фоміна, якого підозрювали в участі у масових заворушеннях. Утім, слідство “прийшло до висновку про відсутність складу злочину в діях” Фоміна. Запобіжний захід у вигляді домашнього арешту скасували.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...