УПЦ МП розірвала стосунки з церквами Греції та Олександрії слідом за Москвою

226

Українська православна церква Московського патріархату розірвала церковне спілкування з Православною Церквою Греції та Олександрійським патріархатом через їхнє визнання автокефалії Православної церкви України.

Це означає, що вірянам УПЦ МП не можна буде причащатись у храмах цих церков, а священникам та єпископам співслужити. Але просто відвідувати храми та поклонятись святиням можна.

Російська православна церква раніше також ухвалила рішення про розрив спілкування з церквою Греції (зберігши з окремими єпископами), проте офіційного рішення розірвати спілкування з Олександрійським патріархатом (центр у Каїрі) не ухвалювала.

Натомість патріарх РПЦ Кирило перестав поминати патріарха Олександрії Феодора, що фактично може значити розрив стосунків.

Деякі експерти це назвали “гібридним розривом”.

УПЦ МП розірвала стосунки рішенням синоду від 6 грудня 2019 року.

“Члени Синоду, подякувавши ієрархам, духовенству і мирянам Елладської та Олександрійської церков, які не підтримали антиканонічних дій і не увійшли в молитовне спілкування з розкольниками, з сумом констатували, що подальше перебування Української православної церкви в євхаристичному спілкуванні з предстоятелями Елладської та Олександрійської помісних православних церков, а також з ієрархами та кліриками цих церков, які матимуть євхаристичне спілкування з представниками “ПЦУ”, є неможливим”, – йдеться у рішенні.

Кирило
УПЦ МП повторила рішення РПЦ

Експерти і це рішення називають гібридним, адже важко буде зрозуміти, хто поминає Епіфанія, а хто ні.

Раніше церква Еллади та один з найстаріших патріархатів світу – Олександрійський – визнали автокефалію Православної церкви України.

За словами предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, він на початку січня поїде співслужити до Олександрійського патріархату, а потім – до предстоятеля церкви Греції.

ПЦУ наразі є автокефальною церквою, яка входить до переліку помісних православних церков. Ії статус офіційно визнаний Вселенським патріархатом, церквою Греції та Олександрійським патріархатом.

Інші 11 помісних церков ПЦУ не визнавали.

Епіфаній
Митрополит Епіфаній вважає, що рано чи пізно ПЦУ перебуватимуть в одній церкві з нинішньою УПЦ МП

6 січня 2019 року вона отримала томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

УПЦ МП є самоврядною церквою у складі РПЦ, проте не є автокефальною та не перебуває у диптиху православних церков світу.

“УПЦ застосувала гібридне припинення спілкування з іншими церквами: невпевнене і неоднозначне, яке дзеркально відбиває те, що було названо гібридним визнанням ПЦУ з боку інших церков”, – прокоментував ситуацію відомий богослов Кирило Говорун.

Раніше “гібридним визнанням” ПЦУ митрополит Епіфаній назвав те, що єпископи церков Кіпру, Болгарії та Чеських земель і Словаччини вже співслужили з єпископами ПЦУ, але офіційного визнання ще не було.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...