У США призупинили смертну кару на федеральному рівні

76

Верховний суд США заблокував спроби уряду повернути смертну кару на федеральному рівні.

Про це повідомляє DW.

Призупинене рішення про заплановану на 9 грудня страту та ще три наступного місяця. Раніше також призупинили рішення про виконання п’ятої страти через процедурні питання.

Вказується, що представники уряду просили Верховний суд відновити смертну кару на федеральному рівні, заявляючи про “неймовірну жорстокість” засуджених. У понеділок повинні були стратити чоловіка, якого обвинувачують у вбивстві трьох сімей у 1999 році.

Причиною такого рішення суду стала суперечка щодо методу страти, а не її самої. В уряді хочуть вводити смертельну ін’єкцію з однієї речовини, а у суді наполягають на ін’єкції з трьох речовин, як було визначено у 1994 році.

Виконання смертної кари на федеральному рівні не здійснювалося з 2003 року. Йдеться про випадки засудження до страти федеральним судом. Однак локально у близько 20 штатах Америки продовжують страчувати злочинців. Востаннє смертну кару застосували 5 грудня у Теннесі. На електричному стільці було страчено сліпого чоловіка, якого визнали винним у вбивстві колишньої дівчини. Він став 21-м засудженим, який був страчений у США з початку 2019 року.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...