Росію відсторонили від міжнародних змагань на чотири роки

226

Всесвітнє антидопінговове агентство визнало Російське антидопінгове агентство таким, що не відповідає міжнародному кодексу.

Відповідно до стандартів ВАДА, якщо національне антидопінгове агентство втрачає статус, країна фактично позбавляється права проводити будь-які міжнародні змагання.

Тому у наступні чотири роки Росія не зможе брати участь в Олімпіадах і на чемпіонатах світу.

Також РФ не може приймати великі міжнародні турніри.

Це означає, що російський прапор та гімн не будуть дозволені на таких змаганнях, як Оліміпіада в Токіо у 2020 році та Чемпіонат світу з футболу в 2022 у Катарі.

Однак російські спортсмени, які зможуть довести свою непричетність до допінгових скандалів, зможуть виступити, але під нейтральним прапором.

Попри нинішню заборону, російська футбольна збірна зможе грати на Євро-2020, де одним з міст проведенням матчів буде Санкт-Петербург. Це пов’язане з тим, що УЄФА не вважається ВАДА “організатором найголовніших заходів”.

Тепер у Росії є 21 день, щоб подати апеляцію щодо заборони.

У чому звинувачують Росію

Російський спортсмен

Рекомендації комітету Всесвітнього антидопінгового агентства ґрунтуються на даних перевірки, що розкрила маніпуляції з даними Московської антидопінгової лабораторії.

“Дані лабораторії не є ані повними, ані повністю достовірними”, – кажуть в комітеті.

Росію звинувачують у знищенні доказів того, що співробітник лабораторії міг допомагати приховувати дані, які підтверджують вживання допінгу російськими спортсменами у 2014-2015 роках.

На цей період, наприклад, припадають Олімпійські зимові ігри в Сочі у 2014 році, коли росіяни виграли 33 медалі, 13 з яких були золотими.

Комітет Всесвітнього антидопінгового агентства рекомендує не допускати Росію на Олімпійські та Паралімпійські ігри, а також чемпіонати світу, які організовуються стороною, що підписала антидопінговий кодекс.

До великих спортивних змагань пропонується допускати лише тих російських спортсменів, які не підозрювали у вживанні допінгу.

Росіянам, яких допустять до змагань, дозволять виступати під нейтральним прапором.

Що каже російська влада?

Володимир Путін в останні тижні тему допінгу не коментував, хоча у Кремлі заявили, що російський лідер стежить за тим, що відбувається.

А російський прем’єр Дмитро Медведєв в інтерв’ю російським каналам порівняв те, що трапилося, “з нескінченним російським серіалом”.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, коментуючи розслідування ВАДА, заявив, що Росію намагаються поставити “у положення обвинуваченої”.

“Причому обвинуваченої, по суті справи, у всьому і всюди, яку область міжнародного життя не візьми: конфлікти, економіка, енергетика, газопроводи – всюди Росія щось порушує або робить щось, що невигідне якійсь одній або кільком західним країнам”, – нарікав російський міністр.

Представниця російського МЗС Марія Захарова назвала те, що відбувається, “грою без правил”: “Мова йде про політизацію цього [допінгового] ​​питання для видавлювання Росії. Є такий термін – недобросовісна конкуренція. І тут вже йде боротьба без правил, а може бути вже навіть війна”.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...