Венеціанська комісія в цілому позитивно оцінила положення судової реформи

162

Комісія позитивно оцінила  залучення міжнародних експертів у роботі Конкурсної комісії до Вищої кваліфікаційної комісії суддів та очищенні Вищої ради правосуддя від недоброчесних членів через Етичну комісію.

Про це повідомляється у висновку Венеціанської комісії.

На думку “Венеціанки”,  участь міжнародних експертів підвищує “суспільну довіру до судової влади та може допомогти подолати “корпоративізм”, коли недоброчесні судді стримують очищення судів.

“Комісія наголосила, що такий підхід відповідає попереднім висновкам комісії щодо важливості залучення міжнародних експертів в умовах України та надання їм ключової ролі, зокрема у процесі добору суддів Вищого антикорупційного суду” – йдеться у статті.

Також “Венеціанка” привітала “зближення” ВРП та ВККС (остання тепер стає фактично допоміжним органом ВРП), оскільки визнала, що існування цих двох органів ускладнює систему суддівського врядування в Україні, і фактично закликала у майбутньому відмовитись від ВККС.

Водночас комісія зазначила, що прописаний у законі механізм звільнення суддів, у якому ключова роль належить Етичній комісії, може поставити під сумнів незалежність ВРП і бути визнаним неконституційним.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...