14 грудня

177

Цей день в історії:

1819 — Алабама стала 22-м штатом США. Під час Американської громадянської війни Алабама була одним із Штатів Конфедерації.

1901 — в Лондоні проведено перший турнір по настольному тенісу.

1911 – експедиція Руаля Амундсена вперше досягла Південного полюса.

1918 — Гетьман Павло Скоропадський зрікся влади на користь новоствореної представниками соціалістичних течій Директорії УНР.

1939 – СРСР виключено зі складу Ліги Націй через зимову війну – збройний конфлікт між СРСР і Фінляндією в період з 30 листопада 1939 по 13 березня 1940 року.

1943 — зусиллями військ Другого Українського фронту було визволено місто Черкаси.

1949 — Столицею Ізраїлю став Єрусалим.

1955 – в ООН прийняті наступні країни: Австрія, Албанія, Болгарія, Угорщина, Йорданія, Ірландія, Іспанія, Італія, Камбоджа, Лаос, Лівія, Непал, Португалія, Румунія, Фінляндія та Шрі-Ланка.

2004 — на півдні Франції відкрито найвищий міст-віадук Мійо, вантовий дорожній міст, що проходить понад долиною річки Тарн поблизу міста Мійо. Зараз це найвищий транспортний міст в світі, одна з його опор має висоту 341 метр — це трохи вище, ніж Ейфелева вежа.

В цей день народилися:

1503 — Нострадамус (справжнє ім’я – Мішель де Нотрдам), французький астролог, провидець, лейб-медик Карла IX, письменник.

1546 — Тихо Браге, датський астроном, астролог. Протягом 16 років Тихо Браге вів спостереження за планетою Марс. Матеріали цих спостережень допомогли його помічникові — німецькому вченому Йоганну Кеплеру відкрити закони руху планет.

1654 — гетьман Лівобережної України Данило Апостол. Гетьманування Данили Апостола було спрямоване на захист державних прав українського народу та боротьбу з російським впливом на Україну.

1840 — письменник Михайло Старицький («Різдвяна ніч», «Утоплена», «Сорочинський ярмарок», «Тарас Бульба», «Циганка Аза», «Чорноморці», «За двома зайцями» та ін.).

1960 — Віктор Пінчук, український мільярдер та меценат, зять колишнього президента Леоніда Кучми. Один із найбагатших олігархів України.

1964 – Юрій Луценко, український політик, з 2007 року – міністр внутрішніх справ України в уряді Юлії Тимошенко.

1970 — Анна Марія Йопек, польська співачка, музикант і продюсер, володар всіх можливих призів за музику в Польщі, в сукупності з золотими і платиновими рекордами продаж записів.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...