У 2020 році відбудеться аномальна кількість затемнень

333

У прийдешньому 2020 році відбудеться цілих 6 затемнень, а це більше, ніж зазвичай. Про це повідомила доктор астропсихології і інтегративної психології, зав. кафедрою астропсихології факультету метафізики Європейського Інституту природничо-наукових досліджень і освіти (Німеччина, Дрезден) Олена Осипенко.

Наступаючий рік буде багатий на астрономічні події, які зможу спостерігати жителі Землі: очікується два сонячних і цілих чотири місячних затемнення. УНН склав для любителів подивитися на зоряне небо календар найважливіших дат.

3-4 січня – Квадрантіди – метеорний потік середньої сили, на піку досягає 40 метеорів на годину. Максимум очікується з ночі 3-го на ранок 4 січня.

10 січня – Напівтіньове місячне затемнення. Перше в 2020 році. Місяць пройде через земну півтінь. Можна буде спостерігати з території Африки, Азії, Європи, Індійського океану і Західної Австралії.

9 лютого – Повний місяць і перший в 2020 році Супермісяць – всього їх буде чотири (також Супермісяці будуть 9 березня, 8 квітня і 7 травня).

20 березня – Весняне рівнодення.

22-23 квітня – Ліріди – середній метеоритний потік, який буде добре видно на тлі темного неба, слабо освітленого молодим місяцем.

6-7 травня – Ета-Акваріди. Середньої сили метеорний потік, створений залишковим матеріалом знаменитої комети Галлея. У 2020 році метеоритний потік добре буде видно рано вранці 7 травня.

5 червня – напівтіньове місячне затемнення, яке можна буде спостерігати з території Африки, Азії, Європи, Індійського океану та Австралії.

21 червня – Кільцевій сонячне затемнення. Таке затемнення відбувається, коли супутник далеко і Землі і не може повністю перекрити Сонце, але корона світила не проглядається. Затемнення буде добре видно в небі над Центральною Африкою, Саудівської Аравії, Індії, на півдні Китаю, і над Тихим Океаном.

22 червня – Літнє сонцестояння.

5 липня – Напівтіньове місячне затемнення.

28-29 липня – Південні дельта-Аквариди. Це середньої сили метеорний потік, де на пік припадає до 20 метеорів на годину. Створюється залишковим матеріалом сучасних комет Марсдена і Крахта.

12-13 серпня – Персеїди. Один з найяскравіших метеорних потоків. Створюється кометою Свіфта-Таттла, відкритої в 1862 році.

22 вересня – Осіннє рівнодення.

7 жовтня – Драконіди. Це невеликий метеорний потік, який надає всього до 10 метеорів на годину. Створюється залишковим матеріалом від комети 21P/Джакобини-Ціннера. Метеори прибувають з боку сузір’я Дракона.

21-22 жовтня – Оріоніди. Потік створений залишковим матеріалом комети Галлея.

31 жовтня – Повний місяць і Блакитний Місяць.

17-18 листопада – Леоніди. Це метеорний потік середньої сили, що демонструє до 15 метеорів на годину на піку.

30 листопада – Напівтіньове місячне затемнення.

13-14 грудня – Гемініди. Особливо яскравий метеорний потік, створюваний залишками астероїда (3200) Фаетон.

14 грудня – Повне сонячне затемнення. Повну фазу можна буде помітити в деяких південних частинах Чилі та Аргентини.

21 грудня – Зимове сонцестояння.

21 грудня – Велике з’єднання Юпітера і Сатурна. Останній раз таке спостерігалося у 2000 році. У такі моменти в небі планети схожі на одну здвоєну.

Видимість планет

З квітня до кінця травня у вечірньому небі добре буде видно Венеру. Знову одна з найяскравіших зірок покаже себе в кінці червня на ранковому небі.

Марс покаже себе на початку наступного року – його можна буде спостерігати вранці, а з червня в нічному небі.

Юпітер і Сатурн стануть особливо добре видні в небі з липня.

Цікаві факти

5 січня зранку Земля пройде максимально близько до Сонця – відстань скоротитися до 147,09 мільйона кілометрів, що на 2,5 мільйона кілометри менше ніж зазвичай.

Астрономічний рік не відповідає звичному для нас календарному. І так, астрономічна весна почнеться 20 березня, літо – 20 червня, осінь – 22 вересня, а зима 21 грудня.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...