Виверження вулкана Тааль: небезпечне і захоплююче видовище (фотогалерея)

77

Вулкан Тааль є одним з найактивнішим на Філіппінах. Виверження цього вулкана – захоплююче, але водночас небезпечне видовище.

Вулкан Тааль спав упродовж останніх 43 років. 12 січня цей вулкан на Філіппінах, що розташований приблизно на 65 кілометрів південніше столиці країни Маніли, знову прокинувся. Стовп диму і попелу, який вивергає Тааль, піднімається в атмосферу на висоту близько 15 кілометрів. А 13 січня він почав вивергати лаву.

Вулканічні блискавки

Унаслідок взаємодії між собою частинок попелу та вулканічних газів у стовпі попелу виникають блискавки. Велетенський стовп попелу також становить небезпеку для авіапростору – через виверження вулкана був закритий столичний аеропорт у Манілі, станом на 13 січня було скасовано близько 200 рейсів.

Не до розваг!

Хмара диму і попелу здається небезпечно близькою у парку розваг Sky Ranch. Від поїздки на оглядовому колесі краще утриматися – навіть якщо з колеса можна отримати вражаючий краєвид на природну стихію.

Десятки тисяч евакуйованих

З населених районів довкола вулкана було евакуйовано близько 20 тисяч місцевих жителів. Як видно з цієї фотографії, люди використовують для порятунку будь-які транспортні засоби, які здатні рухатися. Влада Філіппін побоюється, що біженців внаслідок виверження вулкана буде сотні тисяч осіб.

Вулканічний попіл з дощем

Суміш вулканічного попелу з дощем забирається у кожну щілину. На щастя, інфраструктура поки що працює без збоїв, також досі функціонує мобільний зв’язок. Досі інформації про постраждалих внаслідок виверження не надходило.

Небезпека для здоров’я

Частинки попелу можуть спричинити проблеми зі здоров’ям, такі як ускладнене дихання, подразнення очей чи проблеми зі шкірою. Міністерство охорони здоров’я Філіппін рекомендує людям залишатися всередині приміщень та закрити вікна і двері. А людям, яким все-таки необхідно вийти на вулицю, рекомендують одягати маски.

Вогняна небезпека, що притаїлася

Так вулкан Тааль виглядає, коли спить. Він розташований у мальовничій місцевості недалеко від Маніли, тому є популярним місцем серед туристів. Тааль підіймається з моря та має велику кальдеру. З 1572 року було зареєстровано понад 30 вивержень вулкана Тааль. Внаслідок виверження у 1911 році загинуло близько півтори тисячі осіб. Востаннє виверження Тааля було у 1977 році.

Погляд з безпечної відстані

Гарний краєвид на виверження Тааля відкривається з міста Тагайтай, що у кількох кілометрах від нього. Але сейсмологи радять бути обережними, прогнозуючи велике виверження в наступні кілька днів або тижнів. Уже було зафіксовано понад 140 підземних поштовхів.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...