Питання дня: чи відправлять Гончарука у відставку

183

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук подав президенту прохання про відставку – через скандал з оприлюдненням нібито підслуханих розмов, які компрометують його самого і президента Володимира Зеленського.

Заяву він подав саме президенту, хоча, за законом, це – привілей Верховної Ради.

Чим може закінчитися ця історія? Ось думки трьох експертів.

Presentational grey line

“Це із площини піару”

Ігор Попов, експерт Українського інституту майбутнього, ексдепутат ВРУ

Ігор Попов

Заява прем’єр-міністра з проханням про відставку – це із площини піару, а не з площини конституційного права.

Оприлюднення записів розмов з урядового кабінету спричинило негативні емоції у суспільстві.

Тому Олексій Гончарук написав заяву для того, щоби збити такі емоції. Відповідно, ця заява нічим не закінчиться, вона лежатиме у президента як вибачення за те, що сталося. Мовляв, “я усвідомив і покаявся”.

А от піар продовжуватиметься. Закриті дослідження демонструють, що людям усе більше не подобається, що скандали у владі нічим не завершуються. Немає жодного дисциплінарного чи якогось іншого покарання посадовцям. Тому піар будуватиметься на тому, що влада визнає проблеми і з ними бореться.

Presentational grey line

“Прем’єр-міністра таки усунуть”

Костянтин Бондаренко, політолог

Костянтин Бондаренко

Розмови про відставку Олексія Гончарука точаться не один місяць. Говорили про те, що його змусять написати заяву. Тому злив аудіозаписів – це привід, а не причина заяви, яку він написав.

Для Володимира Зеленського було б вигідно, щоб відставка відбулася. Оскільки ситуація в економіці невтішна.

Тому я вважаю, що прем’єр-міністра таки усунуть.

Якщо Олексій Гончарук піде, відповідальність за економічний стан в державі, падіння ВВП була б на ньому. Якщо ж президент залишить його на чолі уряду, це означатиме, що відповідальність – на главі держави особисто.

Тому, якщо слідувати цій логіці, Верховна Рада якомога швидше мала б розглянути це питання. Ще й тому, що наближаються канікули.

Якщо ж до голосування дійде, але парламент провалить відставку, це означатиме додаткову легітимізацію Олексія Гончарука на посаді.

Presentational grey line

“Політичний крок”

Сергій Таран, політолог

Сергій Таран

Заява про відставку – це політичний крок Олексія Гончарука, метою якого було показати, що у Верховній Раді є більшість, яка підтримує і Кабінет Міністрів, і персонально прем’єр-міністра.

Такою демонстрацією буде або провал голосування за відставку у Верховній Раді, або й взагалі неподання написаної заяви з Офісу президента до парламенту.

Але також треба розуміти, рано чи пізно, а я припускаю, що впродовж цього року, цей уряд звільнять. І він стане жертвою, винною у всіх провалах в економіці.

Поки що міністри не “увібрали” весь той негатив, після якого уряд можуть відправити у відставку.

Окрім того, відставки не буде принаймні до того часу, допоки не знайдуть наступника Олексія Гончарука.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...