Бернацькій і Бабіну оголосили підозру в розкраданні понад 50 млн гривень

139

Колишньому першому заступнику міністра юстиції Наталії Бернацькій оголосили підозру

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило підозру колишньому першому заступнику міністра юстиції Наталії Бернацькій та екс-представнику п’ятого президента України Петра Порошенка Борису Бабіну в розкраданні понад 50 млн гривень. Про це РБК-Україна повідомили джерела в НАБУ.

Крім того, оголосили підозру ще чотирьом особам. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем” та “Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом”).

У прес-службі НАБУ також випустили прес-реліз у якому вказали, що у вересні 2013 року представник ТОВ “Золотой Мандарин Ойл”, нібито підконтрольного колишньому народному депутату, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ “Київенерго” перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з’ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, “Золотой Мандарин Ойл” за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт ТОВ ЄСПЛ не повідомило. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ “Київенерго” на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за півроку до звернення до ЄСПЛ.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...