Cars: погляд на минуле і майбутнє автомобіля з Лондона

2 064

Як за 130 років після винаходу автомобіля змінився його дизайн? Як цей винахід вплинув на наше довкілля? Відповіді на ці та інші питання можна знайти на виставці “Автомобілі: прискорення сучасного світу” в Лондоні.

Моторизована карета

Дизайн цього транспортного засобу ще дуже нагадує фаетон. І не дивно, адже йдеться про 1886-й рік: Карл Бенц створив свій перший автомобіль, який було зроблено для продажу. Легендарним вважається автопробіг Берти Бенц, яка 1888 року зі своїми двома синами подолала на такому авто сотні кілометрів

Шик, елегантність та зручність

Буквально до 1920-років авто за своєю формою нагадували фаетони. Не даремно потужність двигуна вимірюють у кінських силах. Нову форму визначив двигун, який почали розміщувати в передній частині машини. Автомобіль став більш функціональним, але все ще залишався предметом розкоші, як цей Hispano-Suiza Type HB6, побудований 1922 року.

Видимість за кермом

Розвивається й автомобільна техніка – у перших лавах тут крокує Роберт Бош. Йому належить ціла низка революційних винаходів, серед яких і електродвигун для двірників. Такий електродвигун він створив 1926 року. До цього часу авто були оснащені лише механічними склоочищувачами або водій чистив скло свого авто просто ганчіркою.

Стильний чех

Поступово вимальовується сучасний автомобільний дизайн. На знімку – реклама з одного французького журналу для Tatra 77, яка на ринку з’явилась у 1934 році. Особливість цього “чеха” полягала в його формі, яка нагадувала каплю води. Кузов цього авто пройшов випробування в аеродинамічній трубі. Tatra 77 став першим у світі автомобілем з оптічною формою.

З вітерцем на трьох колесах

Цей триколісний автомобіль розробив на замовлення фірми Мессершмітт німецький конструктор Фрітц Фенд (Fritz Fend). За своєю формою авто нагадує кабіну пілота. Двері відкриваються нагору, а елементи керування розташовані навколо керма – це для того, аби авто могли користуватись інваліди війни. Ця машина була здатна розганятись до 100 кілометрів на годину.

Реактивний винищувач на вулиці

Автомобіль як реактивний літак. Firebird з його крутим дизайном та крилами затьмарив усі попередні зразки автомобільного дизайну. У 1953 році це авто з усіма його технічними новаціями вважалось вкрай прогресивним. У нього був купол з плексигласу, джойстик замість керма, кондиціонер та газова турбіна. Firebird I був прототипом цілої серії авто цього типу.

Декоративна емблема

Цю статуетку у 1925 році дизайнер Рене Лалік створив як емблему на радіатор для французького автовиробника Citroen. “Віктуар” має андрогінне обличчя, буйне волосся. До речі, в залежності від швидкості змінювалась яскравість підсвітки статуетки.

Електропікап

Ця броньова конструкція має сподобатися навіть шанувальникам позашляховиків. Новий пікап Tesla, як обіцяють, буде розганятися швидше, ніж Porsche. На футуристичний дизайн творців електромобіля надихнув американський фільм “Той, хто біжить по лезу”. Пікап виготовлений із нержавійної сталі, яка використовується також для виробництва космічних ракет. Вона навіть витримує удар кувалди.

Гротескне чудовисько

“Грем” – ім’я цього персонажа, який міг би легко пережити автомобільну аварію. Мисткиня Патрісія Піккініні створила цю інтерактивну скульптуру в співпраці з хірургом-травматологом. Голова – як шолом – здатна пом’якшувати удари. Цей експонат та багато іншого можна побачити до 19 квітня 2020 року в музеї Вікторії та Альберта в Лондоні.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...