28 січня

105

28 січня російська навколосвітня експедиція відкрила Антарктиду, в Санкт-Петербурзі відкрився перший у Росії вищий технічний навчальний заклад для жінок, ну а в Парижі в цей день відкрили Тріумфальну арку.

У 1820 році російська навколосвітня експедиція під керівництвом Фаддея Беллінсгаузена і Михайла Лазарєва на шлюпах “Восток” і “Мирний” відкрила Антарктиду.

1855 року по Панамській залізниці від Атлантичного до Тихого океану пройшов перший локомотив.

1906 рік – у Санкт-Петербурзі відкрилися жіночі політехнічні курси – перший у Росії вищий технічний навчальний заклад для жінок.

1921-го  у Парижі відкритий символічний монумент Невідомому солдату (пам’ятник воїнам, загиблим у Першій світовій війні) у вигляді Тріумфальної арки.

1935-й – Ісландія стала першою західною державою, яка легалізувала медичні аборти.

В 1992-му Верховна Рада затвердила національний синьо-жовтий стяг як Державний Прапор України

2002 року у фіналі Кубка чемпіонів Співдружності футболісти київського “Динамо” обіграли московський “Спартак” з рахунком 4:3.

2003-й – у ході зустрічі президентів Росії та України Володимира Путіна і Леоніда Кучми підписано Договір про російсько-український державний кордон.

Цей зафіксував сухопутну його частину і підтвердив, що Азовське море і Керченська протока є внутрішніми водами кожної з країн.

Народилися…

У 1884 році – Огюст Піккар, швейцарський учений, фізик, дослідник космічних променів.

Творець стратостатів (досяг у стратосфері висоти 16 370 м) і батискафів. Найглибшої точки океану – Маріанської западини – на батискафі „Трієст” конструкції Піккара у 1960 р. досяг його син Жак.

1951 року народився Леонід Каденюк, український астронавт (перший космонавт незалежної України), Герой України, генерал-майор ЗСУ, заступник генерального інспектора генеральної військової інспекції при президенті України з питань авіації і космонавтики.

У 1955-му – Ніколя Саркозі (Саркозі де Надь-Боча), французький державний і політичний діяч, президент Франції з травня 2007 року.

1968-го – Ольга Кабо, радянська і російська акторка театру і кіно, заслужена артистка Росії („Мільйон у шлюбному кошику” „Приморський бульвар”…).

Разом з актором Володимиром Стекловим у 1999-2000 р. пройшла підготовку до польоту на орбітальну станцію “Мир”, але через недостатнє фінансування проекту (зйомки фільму “Тавро Кассандри”) в космос не полетіла.

В 1981 році народився Елайджа Вуд, американський кіноактор.

Уславився завдяки ролі хобіта Фродо Беггінза в трилогії “Володар перснів” (2001-2003 роки ).

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...