Колишня бранка показала знімки із табору смерті

93

75 років тому, 27 січня, був звільнений найбільший нацистський “табір смерті” – Освенцим. З тих пір цю дату відзначають як Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Напередодні цієї дати автори фільму Освенцим: Нерасказанное відреставрували кілька рідкісних фото, зроблених невідомим німецьким фотографом, і представили їх в кольорі. Про це повідомили в “Daily Mail”.

Ці знімки надала колишня бранка із Закарпаття Лілі Джейкоб. Жінка знайшла альбом з фото в іншому таборі – Дора-Міттельбау, куди її перевели в останні роки Другої світової.

“Тремтячи від холоду в своїй рваній табірній робі, маючи під рукою лише тонкі простирадла, вона почала шукати інший одяг в барачних шафах. Саме там вона знайшла цей альбом, укритий під піжамними костюмами. Гортаючи його сторінки, вона виявила фотографії двох своїх братів – 8 -річного Ізраеля і 10-річного Зеліка “, – написали британські журналісти. Брати Лілі Джейкоб загинули в Освенцимі разом з батьками.

Після війни жінка повернулася на Закарпатті, потім разом з чоловіком переїхала в Майямі, США, – проте відомості про існування виявленого їй альбому поширилися серед багатьох, які пережили Освенцим. Багато з них відвідували будинок Лілі Джейкоб в надії знайти на фотографіях родичів. І якщо люди впізнавали близьких на знімку, Лілі Джейкоб віддавала його.

У 1980 році завдяки переконанням відомого мисливця на нацистів, адвоката Сержа Кларсфельда, Лілі доставила альбом на зберігання до Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем. По дорозі в Єрусалим вона відвідала Освенцим, щоб вшанувати пам’ять загиблих.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...