На Альперіна знову вдягнуть «браслет» — САП

97

Спеціалізована антикорупційна прокуратура ініціюватиме реєстрацію кримінального провадження щодо працівників поліції, які зняли «електронний браслет» з одеського бізнесмена Вадима Альперіна та стягнення з нього 70 мільйонів гривень застави за порушення покладених на нього обов’язків.

Про це в коментарі «Українській правді» сказав начальника відділу САП, процесуальний керівник у справі Альперіна Роман Симків.

За словами прокурора, жодних правових підстав знімати «електронний браслет» з Альперіна не було, і найближчим часом його знову вдягнуть.

Він пояснив, що попередня ухвала про обрання Альперіну запобіжного заходу передбачає обов’язок носити «електронний браслет» протягом 2 місяців з моменту внесення застави, тобто до 2 лютого. Термін 25 січня, зазначений там, стосувався лише запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

«Альперін був на засіданні в четвер, де йому була вручена копія ухвали судді, яка передбачала, в тому числі, обов’язок носити «браслет». Якщо він дав згоду на зняття «браслету», то він порушив цю ухвалу», — сказав Сімків.

За його словами, 27 січня САП і НАБУ будуть вирішувати два питання – реєстрацію кримінального провадження щодо працівників поліції Одеси і подачу до суду клопотання про стягнення з Альперіна застави у 70 мільйонів гривень за зняття «браслету».

Прокурор САП підкреслив, що коли поліція знімає «електронний браслет» з підозрюваного, вона повідомляє про це прокурора, слідчого або детектива, однак жодному з представників обвинувачення повідомлено не було. Проте «браслет» було знято близько 12 години дня.

«Вже за втручання НАБУ зараз повторно цей «браслет» буде вдягнутий на Альперіна», — зазначив Сімків.

«Ця ситуація буде мати подальший розвиток. Бо такої зухвалості ще не проявляв жоден із підозрюваних, які фігурують у провадженнях САП», — додав він.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...