29 січня

160

29 січня вшановується пам’ять Героїв Крут, також сьогодні минає 150 років з дня народження великого російського письменника Антона Павловича Чехова

У 1616 році голландські мореплавці Якоб Лемер і Віллем Схаутен відкрили крайню південну точку Південної Америки мис Горн.

1918 року  відбувся бій під Крутами.

29 січня 1918 року на станції Крути відбувся бій між 300 сотнями українських студентів і юнкерів та більшовицькими загонами Муравйова. Він тривав близько 5 годин. Українці відбили кілька атак, під час яких зазнали значних втрат. Через деякий час у студентів почали закінчуватись набої і вони розпочали відступ. Ті, кому це не вдалося, були захоплені в полон. Комуністи, розлючені спротивом, знущалися над полоненими, а потім розстріляли їх, за іншими версіями закололи багнетами. Перед смертю учень 7 класу Пипський першим почав співати гімн України, його підхопили інші. Тривалий час тіла студентів лежали непохованими.

1921 рік – на конференції в Парижі країни – переможці в 1-й Світовій війні визначили суму воєнних репарацій для Німеччини – 226 мільярдів золотом мали бути виплачені протягом 42-х років.

Непомірний економічний тягар, що ліг на плечі Німеччині, призвів до падіння рівня життя в країні, різкого загострення політичного протистояння, що стало основою до активізації комуністичних і фашистських партій і, в решті-решт, приходу до влади націонал-соціалістів.

Народилися…

У 1860 році – Антон Павлович Чехов, російський письменник, драматуг (“Дядя Ваня”, “Людина у футлярі”, “Палата № 6”, “Дама з собачкою”, “Три сестри”…).

Він був кріпаком, в дитинстві вчився в сільській школі, добре співав, вивчав цукроваріння на місцевому цукровому заводі. Згодом Чехова було викуплено з неволі батьком.
В сім’ї Чехових було семеро дітей. Серед них Антон був третім.. У гімназії він почав писати свої перші твори. Першу драму “Безотцовщина” Антон Чехов написав у віці 18 років.
У 1897 році в Чехова різко загострився туберкульозний процес. Від цього його здоров’я наскільки слабне, що лікарі прописують йому відправитись на південь. Тому Чехов купляє собі невеличку ділянку землі в Ялті і починає там будувати будинок. Незабаром він покинув Ялту і разом з дружиною поїхав у Баденвейлер, що у Німеччині, де помер 15 липня 1904 року.

1918 року народився Джон Форсайт, американський кіноактор (головна чоловіча роль у серіалі “Династія”).

В 1951-му – Євген Кушнарьов, український політик.

1970-го – Дмитро Маліков, російський поп-співак.

В 1970 році народилася Хітер (Джоан) Грехем, американська модель, кіноактриса.
Серед найвідоміших робіт – “Убиваючи мене ніжно”, “Я люблю тебе до смерті”, “Районний центр”, “Загублені в космосі”, “Шість ступенів відчудження”…).

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...