Чи може збанкрутувати Boeing?

119

Американська компанія Boeing продовжує “спускатися в пекло”, пише французька Figaro.

Усього за декілька місяців усесвітньо відомий виробник літаків “втратив” свій запланований бестселер, свого керівника і свою репутацію, пише видання.

На модель 737 Max вже витрачено майже 18 мільярдів доларів, але дві катастрофи поспіль – у жовтні 2018 року і в березні 2019-го – призвели до заборони польотів цього літака, яка діє вже майже рік. Минулого року компанія була збитковою, хоча досі такого не траплялося 22 роки.

“Компанія запевняє, що Max знову підніметься в небо влітку цього року. Насправді ж ніхто не наважується точно говорити про те, коли ці літаки знову перевозитимуть пасажирів і чи відновиться довіра регуляторних органів, авіакомпаній, пілотів і пасажирів. Ситуація настільки критична, що дехто навіть наважується порушувати питання, яке досі вважалося табу: чи може компанія збанкрутувати? Відповісти можна одним словом: ні. Цей гігант хоч і є обезкровленим, проте для США він не такий, як інші компанії”, – пише Figaro.

На думку видання, цей виробник літаків є втіленням як американської мрії про успіх, так і власне величі Сполучених Штатів. Figaro згадує історію заснування компанії, зокрема німця Вільгема Боїнга, чий син уперше побачив літак на виставці у Сіетлі у 1909 році і зацікавився новим на той час винаходом.

Нині Boeing є “потужним інструментом” американського суверенітету, і в разі необхідності компанію врятують так само, як рятували автоіндустрію після кризи 2008 року, впевнена авторка статті.

Вона підкреслює, що Boeing є ключовим партнером НАСА і Пентагону. “Boeing брав участь у всіх війнах і всіх дослідницьких місіях, які коли-небудь вели США”, – пише Figaro.

Газета також нагадує, що на Boeing працюють тисячі підрядників, а загалом від компанії залежить працевлаштування приблизно 1.3 мільйона людей у США.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...