Забудовник збирається знищити унікальний могильник

472

На місці унікального могильника черняхівської культури у центрі Черкас планують побудувати багатоповерховий будинок. Пам’ятка розташована по вулиці Остафія Дашковича неподалік від ТРЦ “Хрещатик-Сіті”. Ділянка належить до приватного сектора.

“Там під землею цілий музей – десятки поховань VI ст. до н.е. і IV ст. н.е., тисячі артефактів, культурний шар середньовічних Черкас XV-XVIII ст. із загадками раннього етапу історії міста. І ще чимало того, про що ми і не знаємо. Пам’ятка охороняється державою”, – повідомили археологи у Прочерк.info

Окрім черняхівського могильника та середньовічного шару, на цій території зафіксований могильник скіфського часу. На сьогодні там виявлено 74 поховання з сотнями унікальних артефактів. Археологи підкреслюють, що ділянки, на яких планується будівництво, прилягають до центральної частини могильника, де знаходиться найбільше поховань.

Згідно з законом України про “Про охорону культурної спадщини”, будівництво на таких ділянках можливе лише після проведення археологічних робіт. Кримінальним кодексом України передбачено відповідальність за знищення або пошкодження об’єктів археологічної спадщини країни.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...